Sağlık

Ciltteki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir

Bayanlar başta olmak üzere hepimiz cildimize dikkat ederek güzel görünmesini sağlamak için çeşitli yollar deneriz. Bakım ürünlerinden doğal ürünlere kadar birçok yol vardır. Ancak bazı durumlarda bu ürünlerde etkili olamamaktadır. Özellikle cildimizde beliren kahverengi lekeler en çok dert yandığımız konuların başında gelmektedir.

 

İnsanların bazılarında meydana gelen lekeler vücudumuzdaki salgılanmayla ilgilidir. Vücudumuza rengini veren melaninin fazla salgılanmasıyla yüzümüzde lekeler oluşabilmektedir.

Ciltteki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir
Ciltteki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir

 

Güneş ışınları da bu noktada etkili olabilmektedir. Bilerek ya da bilmeyerek fazla güneşe maruz kalan kişilerin yüzlerinde çeşitli lekelenmeler olabiliyor. Bu lekeler kimi insanlarda genetik olabildiği, sadece güneşe bağlı olarak meydana gelmişte olabiliyor.

Güzel görünmeyen bu lekeleri kapatmak adına çeşitli yöntemler uygulanır. En bilindik yöntem makyaj tekniğidir. Doğru makyajı yaparak bu lekelerden kurtulmanız mümkündür.

 

Kahverengi Lekeler Doğru Makyaj İle Son Buluyor

 

Cildimizde oluşan lekeleri karşımızdaki insanlara göstermemek adına doğru şekilde yapacağımız makyaj teknikleri oldukça etkili olmaktadır. Özellikle açık kahverengi lekeler kapatıcılar yardımıyla kolaylıkla kapanabiliyor. Ancak kapatıcıların rengine dikkat etmekte fayda var.

Ciltteki Lekeler
Ciltteki Lekeler

 

İlk olarak sarı renkteki kapatıcılarla nokta şeklinde tüm lekelerin üzerine hafif vuruşlar uygulanmalı. Daha sonra krem fondöten ile yüzünüze yapacağınız güzel bir makyaj ile bu lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Ayrıca sürdüğünüz fondöteni bozmadan yüzünüze uygulayacağınız allıkta sizde hoş bir görüntü oluşturacaktır. Bu tekniği uygulayarak istenmeyen kahverengi lekelerden kolaylıkla kurtulabilir ve istediğiniz güzel görünüme kavuşabilirsiniz. Güzel görünmek doğru makyaj yönteminden geçiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu