Moda

Çizgili Parçalar Nasıl Kombinlenir?

 

Yatay veya dikey, ince veya kalın çizgiler ile şıklık nasıl sağlanabilir sorusuna cevap vererek; şıklığınıza katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Çizgili kıyafetler yine moda ve kombinleri süslüyor. Önemli olan vücut yapınıza uygun olarak, çizgileri doğru tercih ederek, doğru kombinleri oluşturabilmektir.

Çizgilerden Vazgeçemiyorum!

Sizde çizgilerden vazgeçemiyorsanız, dikey ya da yatay, ince ya da kalın, gemici ya da zebra çizgileri sizin tarzını yansıtıyorsa; kendine güvenen ve şıklığı seven bir kadın olarak tanımlanabilirsiniz. Sadece dikkat edilmesi gereken, çizgileri doğru olarak kombinlemektir.

Yatay Çizgiler Nasıl Kombinlenir?

Yatay çizgilerden çekiniyor ve aranıza sınır koyup tercih etmiyorsanız, rahatlıkla vazgeçip; dolabınızda onlara da yer ayırın. Grafik desenlere sahip olan bir kalem eteği, gömlekle kombinleyerek şık olabileceğiniz gibi, vücudunuzu sarmayan A kesim denilen bir elbise ile düz renk ayakkabı tercih ederek istediğiniz şıklığa sahip olabilirsiniz.

Dikey ve Çapraz Çizgiler Nasıl Kombinlenir?

Dikey çizgiler, yatay çizgilere nazaran sizi daha uzun ve ince görünmenizi sağlar. Dikey ya da çapraz çizgileri tercih ettiğinizde sadece üst kısımda kullanabilir ya da elbise olarak tercih edebilirsiniz.

Çizgiler Kombinin Ana Rengini Belirlesin

Siyah ve beyaz, mavi ve beyaz uyumu dışında bir çok farklı rengi bir arada kullanmak söz konusu olabilir. Risk almamak adına çizgi rengi ile diğer parçaların uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. İki renkli kombinler risksiz gibi görünse de aynı rengin tonunu tutturmak, bazen sorun yaratabiliyor. Bu nedenle ana rengin tonları olarak, seçim yapmaya özen göstermelisiniz.

Siyah ve beyaz renklerden uzak durarak sezonun renkleri olan mor ve pembeleri kombinleyerek, uygun aksesuar seçimi ile şık olmayı başarabilirsiniz.

Doğru renk uyumları çizgilerin doğru kullanılmasında en önemli etkendir. Çizgili alt ve üst kıyafet tercihi kesinlikle düz bir alt veya üstle kombinlenmesi gerektiği detayı unutulmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu