Moda

ÇOCUKLAR İÇİN KURDELE İLE ABAJUR SÜSLEME

ÇOCUKLAR İÇİN KURDELE İLE ABAJUR SÜSLEME

Anne ve babalar, çocuklarının genellikle eşyalarından çabuk sıkıldığı yönünde şikayet ederler. Anne ve babalar, çocuklarıyla yaşamış oldukları bu sorunları çocuklarının eşyasını değiştirerek çözmeye kalkışsa oldukça tuzluya mal olacağından buna hiçbir zaman yaklaşmazlar. Fakat çocuklarının bu sorununa bir de çözüm üretmek durumundadırlar. Bu konuda en pratik fikirlerden birisi çocukların eşyaları üzerinde pratik dekore işlemleri yapmaktır. Mesela çocukların odasındaki abajur, kurdele kullanılarak süslenebilir ve çocuğun odasına ayrı bir hava katabilir. Bu nasıl mı olacak?

ÇOCUKLAR İÇİN KURDELE İLE ABAJUR SÜSLEME

Öncelikle abajur süslemek için abajurun boyuna ve çapına uygun uzunlukta iki farklı renk kurdele temin edilmelidir. Abajur ortalama boyları dikkate alındığında 10-12 metre uzunluğunda iki farklı renk kurdele rahatlıkla iş görür. Kurdelenin kalınlığında ise herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Çocuğun istediği kalınlıkta kurdele alınabilir.

 

 

ÇOCUKLAR İÇİN KURDELE İLE ABAJUR SÜSLEME
ÇOCUKLAR İÇİN KURDELE İLE ABAJUR SÜSLEME

 İlk kurdele ile yapılan bu işlem tamamlandıktan sonra ikinci kurdele, ilk kurdele gibi abajurun boyu oranında kesilir ve ilk kurdelenin altından ve üstünden örülerek silikon ile ikinci kurdelede yapıştırılır. Abajur, bu süsleme işleminden sonra çocuğun odasına ayrı bir hava katmaya hazırdır. Hatta bu işlemi anne ve babalar çocuğunun haberi olmadan yaparlarsa çocuk kesin annem ve babam yeni abajur almışlar diyecektir.   Bir de silikon çubukları ile bu çubukları eritmek için silikon tabancasına ihtiyaç vardır. Abajur süslerken yapacağınız ilk işlem ise abajurun alt ve üst kısımları kurdelenin genişliği oranında eşit aralıklarla işaretlenir. Daha sonra kurdele abajurun boyu ile orantılı şekilde kesilir ve birer aralık bırakılarak silikon    tabancası ile yapıştırılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu