Moda

Elbise ve Ceketlerin Uyumu

Kombin edildiğinde en şık duran kıyafetler arasında elbise ve ceketlerin uyumu bulunuyor. Farklı alanlarda tercih edilebiliyor.

Hangi Elbise ile Hangi Ceket Giyilir?

Giyeceğiniz elbise ile hangi ceketin kombin edilmesi konusunda kararsız mı kaldınız? Elbise ve ceketin uyumu üzerinden net bir fikir edinerek, seçiminizi yapmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için mutlaka, renk ve kumaş üzerinden doğru bir seçim yapmaya gayret edin.

Kısa Elbiseler;

Kısa olan elbiseler ile uzun ceketlerin tercih edilmesi, şıklığı yakalamak açısından oldulaç avantajlı. Kısa elbiseleriniz ile hemen hemen aynı kumaş dokusuna sahip olan ceketi kombin edebilirsiniz. Renginin farklı olması, çarpıcı bir şıklık yaratabilir. Ancak sade bir şıklık olmasını istiyorsanız, direkt olarak elbiseniz ile aynı renkte bir ceket tercih edebilirsiniz. Ya da elbiseniz ne renk olursa olsun, siyah bir ceket ile kombin etme şansınız olacak.

Midi Boy Elbiseler;

Elbiselerinizin dizinin belli bir ölçü altında bitmesi de söz konusu olabilir. Midi boy elbise olarak anılan bu elbiseler ile de elbise ve ceket kombinleri yapılabilir. Elbisenizin çok bol olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde ceket giydiğinizde çok da hoş olmayan bir görüntü ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Dar olan elbiseler ile ise son derece zarif bir görüntünün oluşturulması mümkündür.

Dar Elbiseler;

Hem uzun ceketlerin hem de kısa ceketlerin kombin edilmesi için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Dar elbiselerin üzerine ceket giydiğinizde son derece şık bir görüntü elde edilecektir. Bunun için elbiselerinizin vücudunuza tam oturmasına dikkat etmelisiniz.

Ceket Modelleri;

  • Kısa ceketler
  • Bel hizasında ceketler
  • Uzun ceketler
  • Düğmeli ceketler gibi pek çok modele sahip.

Elbise ceket modelleri araştırmanızı yaparak, sizin için uygun olanı seçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu