Dekorasyon

Fayans Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Fayans Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir? Fayans seçiminde dikkat edilecek hususlar su ile daha çok temas eden yüzeylerde kullanılan fayansların evinizin dekorasyonuna katkı sağlaması için fayans seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat etmelisiniz.

Fayans Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir? Fayans banyo, mutfak, tuvalet ve lavaboların yüzeylerinde ve duvarlarında sıklıkla kullanılan fayansların evin temizliğine büyük katkı sağladığı bir gerçektir. Fayans temizliği kolay ve pratiktir. Bu nedenle yalıtım sorunu olmayan evlerde koridorların da fayans döşendiğini görüyoruz.

Günümüzde firmalar fayans üretimlerinde banyo, mutfak ve tuvaletleri kategorik olarak sınıflandırmakta ve satışlarını bu sınıflandırmaya göre yapmaktadırlar. Bu nedenle mutfak için oluşturduğunuz bir fayansı banyo için kullanmak iyi olmaz. Her bölge için özel olarak tasarlanmış fayansların seçilmesi dekoratif görünüm açısından da faydalıdır.

Doğru Fayansları Seçmek

Mozaik seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar arasında mozaik seçiminde dikkat edilmeyen ancak gerektiğinde ciddi sıkıntılar yaşadığımız bir detay var. Fayansların renklerini ve özelliklerini içeren etiketleri muhafaza etmeliyiz. Üreticinin bu fayansların devamını daha ne kadar üreteceğini de kendimize sormalıyız. Aksi takdirde onarıma ihtiyaç duyulduğunda aynı fayansları bulamamanız dekoratif niteliklerin tamamen ortadan kalkacağı anlamına gelir. Bu da size ciddi bir ek mali yük getirecektir.

Fayans üretimi yapan birçok firma bulunmaktadır. Fayans seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de doğru firma seçimidir. Deseni, rengi ve dekoratif görünümü ile seçeceğiniz fayanslar kaliteli işçilikle üretilmelidir. Fayansların kalitesini deneyimle test etmek en pahalı yöntemdir. Bu nedenle tecrübeden faydalanmak, insanların yaptığı hataları tekrarlamamak ve cimri olma düşüncesiyle hareket etmemek gerekir.

Aldığınız fayansların dekoratif ve fonksiyonel özelliklerinden banyonuza doğru bir şekilde uygulamadan tam olarak yararlanamazsınız. Bunun için kaliteli işçiliğe sahip bir usta seçmek de fayans seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Öğretmenin kullanacağı materyallerden deneyimlerine ve referanslarına kadar tüm detayları sorguladığınızdan emin olun. Bu aşamada yapılacak olan kusurlu fayansların döşenmesinin telafisi ciddi ekonomik kayıpları beraberinde getirecektir. Su ile temas eden alanların yeterince tesviye edilmemesi, fayansların dikkatsiz ve simetrik bir yapıştırma yapılmaması, derzlerin yanlış seçimi ve uygulanması nedeniyle su sızdırma sorunları kısa sürede en sık karşılaşılan problemler arasındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu