Moda

Geniş Basenleri Olanlar Nasıl Bikini Giyinmeli?

Geniş basenler belki de kendilerine en uygun kıyafeti bulmak için uğraşan tek vücut gruplarıdır.  Peki basenleri geniş olanlar nasıl giyinmeli?

Bel bölgesi ince basenleri geniş olan bu gruptakilerin göğüsleri küçükse armut tipine evrilirler, göğüsler basenlerle oranlıysa da kum saati tipte girerler. Ancak her koşulda plaj şıklığı söz konusu olduğunda sorun yaşarlar. Giydikleri kıyafetin bel kısmı bol basen kısmı tam otururken, plajda daha geniş görünmemek için de hangi kesim şeklini seçeceklerini bilmek isterler. Bu durumda akla gelen en önemli soru, nasıl desenler seçileceğidir. Çubuk şeklinde çizgiler ya da karışık desenler olabilir ama enine çizgilerin kullanılmaması şarttır.

Renk seçiminde armut tipli olan vücutlar alt kısımda düz, üst kısımda desenli ve fırfırlı kumaşlar tercih edebilir. Kum saati şeklinde olanlara aslında her türlü bikini yakışır. Yani her geniş basenlinin ille de kalın yanları olan bikiniler tercih etmesi gerekmez.

İpli Bikinler de Giyinebilirsiniz

Scarlet Johansson kadar kendinize güveniyorsanız ipli ve üçgen bikinileri de tercih edebilirsiniz. Bu bikiniler de size yakışacaktır. Ancak tek renk tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Yani üstü düz, altı desenli tarzındaki bikinler yerine alt ve üst takım olan bikiniler tercih edilmelidir.

Doğru bikini seçimleri sizi her türlü illüzyondan koruyacaktır. Ancak şunu bilmeniz gerekir ki kendinize güveniniz olduktan sonra vücudunuzun şeklinin bir önemi yoktur. Selülitler ya da fazlalıklar herkeste olabilir. Ancak basenleri geniş olanlar için bikini seçimi konusunda ille de yüksek bellerin ya da mayoların esiri olmak zorunda değildir.

Kilo sorunu olanlar için mayoların kenarları farklı renk seçenekler tercih edilebilir. Bu şekilde daha ince görünen belinize vurgu yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu