Diyet

İngiliz Karbonatı Zayıflatır Mı?

Zayıflamak için birçok malzemeden faydalanır. İngiliz karbonatı bu malzemelerden birdir. Yazımızda İngiliz karbonatının zayıflamaya olan etkisi hakkında bilgi vereceğiz.

İngiliz karbonatının zayıflamaya olan etkisi çok büyüktür. Vücudun asit ve alkali dengesini sağlar. Bu yüzden kilo vermede etkisi büyüktür. Ödem atmaya ve yağ yakmaya yardımcı olur. İngiliz karbonatı eklenen suyu zayıflamak için günde en az 3.5 litre içilmesi tavsiye edilir. Vücudu temizler. Saf içme suyuna İngiliz karbonatı eklendiğinde su alkali hal almış olur.

Alkali su haline gelen su ise metabolizmayı hızlandırıcı özellik kazanır. Gün içinde bu suyu tükettiğinizde vücudunuzda biriken toksinler de atılmış olur. Böylece kilo verme süreciniz başlar. Su şişesinin içine limon ve İngiliz karbonatı ekleyip gün boyu tüketmeye özen göstermelisiniz. Dikkatli olduğunuz süre içinde 30 günde neredeyse 7 kilo verebilirsiniz.

İngiliz Karbonatının Yararları Nelerdir?

  • İngiliz karbonatı mide ekşime ve yanma problemlerine için birebirdir.
  • Yemeklerden sonra oluşan şişkinliği yok eder
  • Antiseptik özellikler taşımaktadır. Bu yüzden iltihap ve yaralar için kullanılır.
  • Vücudunuzun pH dengesini sağlar.
  • Böbrek rahatsızlıklarında ve İngiliz karbonatı iyi bir çözümdür.
  • Kadınlar meme kanserine neden olan hücreleri vücuttan atmak ve vücudu korumak için kullanmaktadır.
  • İdrar yolu enfeksiyonu şikayetinde iyi gelmektedir.
  • Ağrı kesici olarak tavsiye edilmektedir.
  • Diş beyazlatmada etkili bir yöntemdir.

İngiliz karbonatının yararları yukarıda gibidir.

İngiliz Karbonatı Ne Zaman Tüketilmelidir?

İngiliz karbonatı yemeklerden 30 dakika sonra tüketilmeye özen gösterilmelidir.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılmalıdır?

1,5 litre miktarındaki suyun içerisinde bir tatlı kaşığı miktarında İngiliz karbonatı ekleyiniz. Sonra suyun içerisinde eriyene kadar karıştırınız. İçilecek suyun ne miktarda olacağı da kişinin kilosuna göre belirlenmektedir. Buradaki oran kişinin her 15 kilosuna karşı 1 litre olarak söylenmektedir. Fakat vücudunuzda bir takım yan etkiler görürseniz eğer günlük maksimum 3 litreyle sınırlı tutmanız da yeterli olacaktır.

Karbonatlı suyu kahvaltı etmeden iki su bardağı suyu içmeniz önerilmektedir. Bu suyu içtikten sonra da yarım saat geçmesini bekledikten sonra süreç dolunca kahvaltı etmeye başlamanız yararlı olacaktır. İngiliz karbonatını düzenli ve doğru kullanan kişiler 1 ayda en az 5 kilo verdikleri görülür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu