Moda

İşlemeli Kıyafetlerde Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

İşlemeli Kıyafetlerde Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Kıyafetlerde işleme ayrıntıları 80’li yıllarda oldukça revaçta olan bir konudur. Bu konu son dönemlerde yeniden gündeme geldi.

İşlemeli Kıyafetlerde Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? 2021 kadın giyim trendlerinde simli, yoğun işlemeli ve küçük pullarla süslü olan modellerin varlığını görüyoruz. Son yıllarda karşımıza çıkmaya başlayan bu modeller, özellikle geçmişe yönelik nostalji arayanların ve işlemeli kıyafetler ile tarz değişikliğine gitmek isteyenlerin beğenisini kazanıyor.

İşlemeli Kıyafetlerde Doğru Seçim Nasıl Yapılır?

İşlemeleri kıyafetler konusunda seçim yaparken bazı ayrıntılara özen gösterilmelidir. Sizler için hazırladığımız küçük ipuçlarıyla işlemeli elbiselerde en doğru seçim yapabilirsiniz. Öncelikle 2021 kadın giyim trendlerine uygun giyinmek istiyorsanız, işlemeli kıyafetlerde renk unsuruna dikkat etmelisiniz.

Bu yıl koyu renklerin üzerinde işleme yer alan modeller daha fazla dikkat çekmektedir. Siyah elbise üzerinde altın sırası işlemelerin bulunması şıklığın yanı sıra ağırlık da sağlamaktadır. Kot pantolonlarda ise canlı renklerin kullanılması göz dolduruyor. Özellikle kot pantolonların bacak kısmına yapılan işlemeler nostalji sevenler için çok iyi bir alternatiftir.

2021 kadın giyim trendleri incelendiğinde sadece elbise ve pantolonlarda değil, ceket tunik ve gömleklerde de işlemeli modellerin ön planda olduğunu görüyoruz. Özellikle işlemeli gömlekler, moda dünyasında bu yılın trendleri arasına girmeyi başardı bile. Özellikle tül ayrıntısı bulunan beyaz gömleklerin üzerine yapılan büyük çapta işlemeler beğeni topluyor. Açık renk üzerine koyu renk işlemeler de tercih sebebidir. Bunların yanı sıra kot montlarda da işleme ayrıntıları dikkat çekiyor.

Ceket ve tuniklerde genellikle kırmızı, sarı, mavi, yeşil renklerinde küçük pullar ve pırıltılar yer alıyor. Günümüzde revaçta olan işlemeli kıyafetler incelendiğinde şeffaf modellerin de ön plana çıktığı görülmektedir. Tül ayrıntıları bulunan kıyafetlerin üzerine yapılan desenler büyük beğeni topluyor. Genellikle çiçek desenlerinin kıyafetlerde kullanıldığı ve bu desenlerin farklı boyutlarda olduğu da görülmektedir.

Ayakkabı ve Çantalarda İşleme Modası

Sokak modasına dikkat ettiğimizde işlemeli elbiseler dışında ayakkabıların da bu konuya dahil olduğunu görmekteyiz. Farklı tonlarda işleme içeren ayakkabılar, şıklıkları ile adeta göz dolduruyorlar. Bunun yanı sıra çantalarda bulunan işleme unsurları bu yılın trendleri arasında yer alıyor. Özellikle ayakkabı ile çantanın işleme uyumuna dikkat edilerek harika kombinler yapılabilir. Retro severler işlemeli kolye, küpe ve yüzük gibi aksesuarlarla kombinlerini tamamlayabilirler.

2021 kadın giyim trendleri içerisinde özellikle 80’li yıllara sempati duyanlar için tasarlanan işlemeli kıyafetler, onlarca firma tarafından farklı renk ve modelde üretilmektedir. Tarzınıza en uygun olan modelleri seçerek hem modayı yakalamış, hem de nostaljik bir görüntü elde etmiş olursunuz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu