Diyet

İsveç Diyeti Nasıl Uygulanır, Nelere Dikkat Edilir?

İsveç Diyeti Nasıl Uygulanır, Nelere Dikkat Edilir? Kilo problemi günümüz dünyasında insanların en çok yakındığı problemlerden biridir. Bu problemi diyet listeleri ile çözmek çok basit. Şu anda kilo vermek için popüler diyetler revaçta.

İsveç Diyeti Nasıl Uygulanır, Nelere Dikkat Edilir? Çok farklı diyetler ve çok farklı programlar ile kilo problemi olanların bu problemlerden kurtulmaları artık çok kolay. O popüler diyetlerden birisi de bugünkü konumuz olan İsveç Diyeti.

Belirli bir süredir kilo verme ile ilgili insanların çok yakından ilgilendiği bu İsveç Diyeti nedir? Bu diyeti nasıl yaparız? Kimler İsveç Diyeti yapabilir? Aşağıdaki yazımızda bu soruların hepsine cevap verdik. O halde gelin birlikte İsveç Diyeti nasıl uygulanır sorusunun cevabına birlikte bir göz atalım.

Nedir Bu İsveç Diyeti

İsveç Diyeti minimum 6 gün ve maksimum 13 gün ile sınırlandırılmış ve bilinen protein diyetlerinden farklılık gösteriyor. Bu diyette protein içerikli besinleri sınırlı olarak tüketebiliriz. Bu diyette günlük 1000 kalori altı besin almak elzemdir. Yoksa bu diyeti yapmış sayılmayız. Dünya genelinde bilinen adı rigshospitalet diyeti olmuştur. Bu diyeti uygulamak için bazı püf noktalar vardır gelin birlikte bu püf noktalara göz atalım

Bu Diyet Nasıl Uygulanır

Bu diyette yüksek oranda protein alınır. %80’e varan protein alımı ile amaç metabolizmayı hızlandırıp çabuk kilo vermektir. Ve bu diyette yine bol yer alan kahve sayesinde yağ yakımı hızlanır. Asitli içecekler bu diyette asla tüketilmemelidir. Ayrıca tuz ve çay da bu diyetin tüketilmemesi gereken besin kaynaklarındandır. Fazla meşrubat tüketimi de bu diyetin seyrini olumsuz olarak etkileyebilir.

Hangi Yiyecekleri Tüketmeliyiz

Sabah kahvaltı yaparken genel olarak sütsüz ya da yarım yağlı süt ile hazırlanan granül kahve tercih etmek kahvaltıda az kalori almanızı sağlayacak ve diyeti faydalı kılacaktır. Bu diyette öğlen yemeklerinde ve akşam yemeklerinde diyetin ilk günlerinde sadece iki adet haşlanmış yumurta yemek daha faydalı olacaktır. İlerleyen günlerde ise bunun yerini et, tavuk ve balık alacaktır. Ayrıca yapacağınız yağlı salatayı hiçbir sınır olmadan tüketebilirsiniz. Meyve türlerinden ise kısıtlı olarak tüketmek sizin faydanıza olacaktır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu