Burçlar

Kova Burcu Özellikleri

 

21 Ocak ile 19 Şubat tarihleri arasında doğmuş olan kişiler kova burcu olduğundan burç için belirlenmiş olan özellikleri göstermektedir.

Astroloji de yapılmış olan incelemeler ile belirlenmiş olan kova burcu özellikleri kadın ve erkeklere göre değişkenlik gösterebilir. Kadınlar için belirlenen özellikler ve aynı zamanda erkekler için belirlenmiş olan özellikler bu burçtan olan kişiler için belirleyici olmaktadır. Kova burcunun şanslı sayısı 4, uğurlu taşı yeşim, şanslı günü pazardır.

Burçlara göre belirlenmiş olan pek çok farklı özellik bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle kişilerin kendi burçlarını incelemek istemeleri durumunda pek çok farklı konu üzerinde bilgi almaları sağlanabilir.

Kova Burcu Kişisel Özellikleri

Belirlenmiş olan kova burcu kişisel özellikleri arasında özellikle hayal güçlerini sınırsız olarak kullanmaları yer almaktadır. Düşünceleri çoğu zaman bulundukları anın daha ötesinde, sezgisel ve akılcıdır. Dik kafalı bir yapıya sahiptirler. Her zaman kendilerini dinleyen kişilerin ne demek istediklerini anladıklarını düşünmektedirler. Özellikle sevecen tavırları ile tanınmaktadırlar.

Bencil bir yapıya sahip değildirler. Sosyal, cinsiyet ve ırk gibi farklı durumlara dikkat etmeksizin kişilere odaklanabilirler. Modern bir görünüme sahip olmalarının yanı sıra inatçı ve sabit fikirli olabilirler. Çoğu zaman kovalar ile yaşamak zordur. Dostça davranışlar sergileseler de zaman zaman arada mesafe bırakabilirler. Kişisel özgürlükleri her zaman önemlidir. Bu durumda yakın ilişkilerde özellikle kestirip atabilecekleri gibi özgürlüklerini koruyabilmek adına özveride bulunabilirler.

Kova Burcu Fiziksel Özellikleri

12 burçtan biri olan kova burcu fiziksel özellikleri arasında özellikle uzun ve orta boylu olmaları yer almaktadır. Açık sarı saçlar, düzgün bir beden, koyu renk gözler kovalar için en belirgin özellikler arasında yer almaktadır. Kova kadınları son derece güzeldir. Özellikle kendilerine bakmayı severler.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu