Güzellik

Mısır Unu , Bal ,Yoğurt Maskesi

Mısır Unu , Bal ,Yoğurt Maskesi

Bayanların kullandığı en önemli şeyler arasında yer alır güzellik maskeleri.Her kadının korkulu rüyasıdır siyah nokta,kırışıklık,sivilce,lekeler vs….Güneş ışınları,stres ,gerginlik,yaşam koşulları hayatımızı etkilediği gibi cildimizide etkiler.İçilen sigara alkol de bunlar arasında önemli unsurlardandır.

Dışarıda satılan pahalı maskelerdense evde kendimiz doğal bitkisel şekilde maske yaptığımız zaman , hem maddi olarak zarar görmeyiz hemde cildimizi kimyasal maddelerden korumuş oluruz.

Mısır cildimiz için önemli besin kaynağıdır. Tüketerekte faydasını görebiliriz,maske yapıp kullanarakta…

Bal ise cilt dostu olarak tabir edilir.Cildimizi yumuşatır,arındırır,nemlendirir,cilde sağlıklı bir görüntü verir.Balı tek başına yüze sürüp bekletirseniz cildinizin yumuşadığını ve temizlendiğini görürsünüz.

Yoğurtta cilt dostu besinler arasında yerini alır.İçerdiği besin sayesinde antibakteriyel özelliği bulunmaktadır.

Mısır unu ,bal,yoğurt maskesi cildin nefes almasını sağlar,gözenekleri açar,cildi temizler.Siyah noktaların yok olmasında etkilidir. Maskemizin yapılışına gelecek olursak…..

1 tatlı kaşığı mısır unu

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı yoğurt

Tüm malzemeler karıştırılır.Cilde fazla bastırmadan masaj yapılarak uygulanır.Birkaç dakika bu işlemi yaptıktan sonra en az 10 dakika bekletilir.Daha sonra ılık suyla nazik bir şekilde durulanır.Arzu edilirse temizlenmiş cildinize kullandığınız nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Haftada 2 kez yapılması tavsiye edilir….

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu