Moda

Yaz Aylarında Hırkalarımızı Nasıl Kullanabiliriz?

Kış ayında başlayan, hırka modası; yaz aylarında da devam edeceğe benziyor. Bu senenin yeni trend ürünü hırkalar; uzun, kısa, ince, kalın model model vitrinleri süslemeye devam ediyor. Peki, bu yeni ve şık tasarımları nasıl kullanacağız? Hangi parçaları birleştirecek, hangi kombinlere yakıştıracağız?

Kış sezonunda kat kat giyinmek modaydı. Hırka üzerine ceket üzerine mont gibi… Tek parça giyinerek tarz, şık olmak zor. Tek parça bir elbiseyi, herkes askıdan alıp giyebilir. Ancak, o elbiseyi zenginleştirmek için başka parçalardan yardım almalıyız. Bu senenin trendi hırkalar ise bu konuda bize oldukça yardımcı olacak. Şortlar, kotlar, salaş elbiseler, mini etekler, midi boy etekler ile ince, salaş hırkaları kombin edebiliriz.

Şortları uzun hırkalar ile nasıl meç edebiliriz? Mini bir şortu, salaş bir blüz ile kombinlemek zor olmasa gerek. Ancak, mini bir şort ve salaş bir bluz ile şık olmak imkansız. İyi parçalar ile birleştirerek şıklık çizgisini aşabiliriz. Elinizi kocaman yumuşak deri bir çanta alıp, ayaklarınıza kalın kaba botlar yahut dolgu topuk ayakkabılarınızı geçirin. Şortunuza da kemer takmayı unutmayın ve üzerinize geçireceğiniz uzun hırka ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Bir hırka ile tarz olmak işte bu kadar basit.

Mini etek ile de hırkaları kombinleyebiliriz. Önemli olan boy sınırını ayarlamak. Hırkalarımızın boylarını iyi ayarlamalıyız. Mini şortlar ve mini etekler ile uzun hırkaları kullanabilirsiniz. Aynı şort kombininin de olduğu gibi eteğinizi bir bluz ile kombinleyin ve üzerinize uzun hırkanızı geçirin.

Peki ya kısa hırkaları nerede, hangi kombin üzerine kullanacağız mı diyorsunuz? Kot pantolon, salaş bluz, kemer, kocaman, yumuşak deriden çanta, botlar yahut dolgu topuklar ve kalçanızın aşağısına inecek hırka ile şıklığı yakalayacaksınız.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu