Dekorasyon

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır

Ev dekorasyonu için perde ve koltuk uyumu konusuna önem veren kişiler renklerin birbiriyle olan uyumuna büyük önem vermektedir.

Yeşil Renk Koltuğa Uyumlu Perdeler

Doğanın ana rengini oluşturan yeşil renk yaşam alanlarının dekorasyonunda da sıklıkla kullanılan bir renktir. Doğanın cazibesini yansıtan yeşil renk sağladığı atmosfer sebebiyle ev dekorasyonlarında koltuk takımlarının ana rengi olarak kullanılmaktadır. Yeşil koltuk takımına uyumlu perde modellerini de uygun renkler ile tercih etmek gerekmektedir. Yeşil koltuk modelleri için uygun perde rengini seçmek mevcut alanda ciddi bir dekoratif ağırlık sağlar. Yeşilin hangi tonunu kullanırsanız kullanın koltuk ve perde uyumu mutlaka sağlanmalıdır.

Sarı ve renklerin karışımından elde edilen yeşil rengi bu iki renk ile uyumlu olmaktadır. Açık sarı, altın sarısı, hardal gibi renklerden oluşan perdeler yeşil koltuk modelleri ile uyum sağlamaktadır. Başta gök mavisi olmak üzere mavinin açık tonları yeşil ile uyumlu olmaktadır. Yeşil koltuğa hangi perde yakışır sorusunun cevabı tek bir cevap ile açıklanamaz Çünkü Doğan’ın rengi olan yeşil pek çok renkle uyumludur. Yeşil koltuk modeli tercih edildiğinde ev dekorasyonunda sarı ve mavi renklerin uyumlu olmasının yanı sıra kırmızı ve turuncu renkli perdeler tercih edilebilir. Ayrıca çok koyu olmamak şartıyla pembe ve mor renkli perdeler de kullanılabilir.

Yeşil Renk Koltuk Takımları İçin Uyumlu Perdeler

Yeşil renk koltuğa uyumlu perdeler tercih edilirken yeşilin açık tonları da güzel bir uyum yakalamanız a yardımcı olacaktır. Genellikle salonda kullanılan yeşil renk koltuk takımlarına uyumlu renkler tercih edilirken dekorasyon yapılacak alanda üçten fazla renk tercih edilmemesi dekorasyon yönünden olumlu olacaktır. Eğer siz de yaşam alanlarınızın  dekorasyonu için yeşil renkli koltuk tercih ve düşünüyorsanız yukarıda belirttiğimiz bu duruma uygun renk modellerini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu