Moda

Açık Mutfak İçin Öneriler

İç mekanda yarattığı ferahlık ve kullanım kolaylığı ile büyük avantaj sağlayan açık mutfak dekorasyonu içinde evinize ve yaşam tarzınıza en uygun açık mutfak modellini doğru olarak seçmelisiniz. Malum mutfaklar işlevleri gereği ev içinde en fazla kullanılan alanlar olarak genel olarak evin kalbi konumundadır.

Mutfak Dekorasyon fikirleri
Mutfak Dekorasyon fikirleri

 

Farklı açık mutfak tarzlarından biri olarak salon ve evin diğer alanlarına geçiş noktasına bir sabit duvar cephesi ile birlikte u biçiminde mutfak mobilyası donatımı ile oldukça modern ve kullanışlı bir mekan yaratmak mümkün. Bu tür açık mutfaklarda salon ya da oda ayrımını küçül bir kahvaltı masası ile sağlayarak, mutfağın alanını şık bir stille belirlenebilir.

Açık Mutfakta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diğer bir açık mutfak tarzı da L biçiminde mutfak mobilyası döşenmesi ve salon ayrımı yapılacak noktaya bar tezgah yerleştirmesi ile yapılabilir. Özellikle bar tezgahın ön kısmına konulacak şık bar tabureleri, evin bütünsel şıklığını sağlamakla birlikte ayrıca ev halkı için kahvaltı ve aperatif gibi durumlarda da fonksiyonelliği ile rahat bir kullanım sağlayacaktır.

Mutfak Dekorasyon
Mutfak Dekorasyon

Mutfak bölümü için geniş bir alana sahip şanslılardan biriyseniz, en iyi seçim ada tipi açık mutfak olacaktır. Ada mutfak tarzı içinde çok daha geniş hazırlama ve pişirme alanı yaratılmakla birlikte kahvaltı ve aile yemekleri için daha kullanışlı bir ortama da sahip olabilirsiniz. Ada mutfağın bir diğer avantajı olarak çok daha derli toplu bir mutfak dekorasyonu sağlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu