Moda

Kalem Etek Trendi

Yüzlerce yıldır kadın zarafetini vurgulayan parçalardan biri olarak kalem etek stili, son birkaç sezondur öne çıkan parçalar arasında. İş yaşamı içinde ya da akşam yemeklerinde özel bir şıklık yaratmayı sağlayan kalem etek kullanımı yanlış parçalar ile kombinlendiğinde ise rüküşlüğe varan feci durumlara sebep olabilir.

Kalem Etek Trendi
Kalem Etek Trendi

Genel moda kuralları çerçevesinde gidilecek mekan ve etkinliğe uygun olarak bütünlenmesi gereken tüm giysi kombinlerinde olduğu gibi kaleme etek kombini yaparken de bu detaylar göz önünde bulundurulmalı. Bir iş yemeğine penye ya da jarse dokulu bir kalem etekle gidilemeyeceği gibi, herhangi bir spor karşılaşması izlemeye de bedene sıkı biçimde oturmuş gabardin kumaşlı bir kalem etekle gidemezsiniz.

Kalem Etek Trendi
Kalem Etek Trendi

Kalem Etek ile Eksikler Tamamlanır

Spor şıklık içinde kalem etek giymek istediğinizde, kırmızı, bordo ya da mor gibi  baskın renkte bir kalem etekle üzerinde desen yada çizgi bulunan bir tişört hatta göbek üstü minik bluzlar kullanabilirsiniz. Ve spor şık tarzda kalem etek altına spor tarzda bez ayakkabı ya da bot kullanabilirsiniz. Ofis şıklığı yaratmak istediğinizde ise siyah ya da lacivert gibi klasik renklerde bir kalem eteğin üzerine yumuşak dokularda küçük düz ya da küçük desenlerde açık renk bir bluz kullanılabilir. Bu tür kombini tamamlayacak en iyi ayakkabı ise kesinlikle stiletto tarzı olacaktır. Kalem eteğin hakkını vermek istiyorsanız altına giyeceğiniz stiletto tarzında bir ayakkabı ile şıklığınızı kolayca zirveye taşıyabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu