Hamilelik

Anne Karnında Ki Bebek Stresten Etkileniyor

Anne karnı birçok kimsenin bilmediği ancak çocuğun psikolojik bir geçmişinin yer aldığı bir süreçtir. Annenin gerçek yaşamda etkilendiği her şey bu şekilde çocuğun yaşamını da etkiler.

Sürecin iyi geçmesi için hem annenin hem de anne çevresinde ki bireylerin anne adaylarına bu süreçte oldukça itinalı davranmaları gerekecektir. Çünkü anneler için bu şekilde bir sürecin yaşanması adına en büyük olumsuzluk bunu çocuğun hissetmesi ve bunun üzerine sağlıksız bireylerin oluşmasına neden oluşturması olmuştur. Her anne babanın bu nedenle gereken tüm özeni göstermeleri gerekecektir. Anne karnında ki bebek her türlü sorunu ve sıkıntıyı kesintisiz hissetmektedir. Bireylerin bu noktada gereken bilince sahip olmaları gerecektir.

Tüm Annelerin Bilmesi Gerekenler

Tüm annelerin bilmesi gereken en önemli şey anne karnında ki bebek stresten etkileniyor olacaktır. Çünkü anneler ve çevresindeki bireyler bu bilgiye sahip olurlar ise kısa süre içerisinde tüm çevrede bu durumu kabullenecek ve buna göre her duyulanı ya da her sorunu anne adaylarına yansıtmamayı öğreneceklerdir.

Bebeklerin algıları oldukça kısa bir süre içerisinde açılmaktadır. Bu nedenle annelerin bilmesi gereken en önemli şey her zaman daha sağlıklı bireylerin oluşması adına bu sürecin başından itibaren çevresindeki durumlara göz yummasını öğrenmek olacaktır. Aksi takdirde dünyaya gelen bebek hiç beklenmedik etkiler ile bizleri şaşırta bilecektir.

Bebekler ilk olarak yaşama dair kulakları açılır. Bu da onların her zaman duyduklarına ya da gördüklerine çok kısa bir süre içerisinde dönüş yapmasına ve buna bağlı olarak sağlıksız bireylerin yetişmesine zemin hazırlayacaktır. Bebek stresten etkileniyor bunun  bilincinde olarak daha sağlıklı bir sürecin geride kalmasına ortam hazırlanmalı ve hem annenin hem de bebeğin sağlığı riske atılmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu