Diyet

Bir Haftada 7 – 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

İstenmeyen kilolardan kurtulmak pek çok kişinin hayalini kurduğu bir durumdur. Bunun için çeşitli diyet listeleri denenmekte ve bunlar sayesinde kilo verilmektedir.

Diyet listeleri içerisinde en çok ilgi gören listelerden biri bir haftada yedi ya da sekiz kilo verdiren diyet listeleri olarak bilinir. Bu listeler doğru ve listeye sadık kalınarak uygulandığı takdirde istenilen sonucu elde etmek mümkündür. Özellikle tatile gidecekler ya da özel bir güne hazırlananlar için kısa süre içerisinde istenmeyen kilolardan kurtulmak oldukça önemlidir. Hızlı kilo verdiren bu diyet programları sayesinde birkaç kilo vermek kolay hale gelmektedir.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listeleri

Hızlı kilo vermenin en önemli koşulu diyet programlarını desteklemektir. Yani bu süreçte metabolizmayı daha da hızlandırmak için spora başlanmalıdır. Bu sayede daha çabuk ve daha sağlıklı şekilde kilo verilmektedir. Buna ek olarak bitki çayı içmek de kilo vermeye yardımcı özelliğe sahiptir. Bu süre zarfında fast food ürünlerden, tatlılardan ve buna benzer kilo aldırıcı yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir.

Kilo vermek için kahvaltıda genellikle salatalık, domates, yarım kibrit kutusu peynir ve üç tane zeytin verilmektedir. Öğle yemeğinde ise ızgara tarzı gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Bir öğlen yenilecek menü karışık salata, ızgara tavuk ve bir kâse cacık şeklinde olabilir. Ara öğünlerde birkaç tane kuruyemiş, yeşil çay, birkaç dilim meyve ile tamamlanmaktadır. Akşam yemeği olarak ise çorba ve hafif sebze yemekleri tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu süreçte spor olarak ise tempolu yürüyüşler, bir saatlik koşu ve buna benzer sporlar kilo verme sürecini daha hızlı ve sağlıklı hale getirmektedir. Bu önerilere dikkat edildiğinde istenmeyen kilolardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu