Moda

Bunlar Selülite Neden Oluyor

Yaz aylarında kıyafet dolaplarında kendisine yer bulmaya başlayan kısa kollu kıyafetler bayanlar açısından selülit sorunu nedeni ile oldukça büyük bir korku filmine dönüşebiliyor. Özellikle de bayanların son yıllarda çok daha yoğun bir şekilde uğraşmak zorunda kaldığı selülit sorunu son yıllarda günlük yaşam içerisinde kendisine yer bulan fast food beslenme alışkanlıkları ve daha az hareketin bulunduğu yaşam tarzı kadınlarda selülit sorunun çok daha fazla ve sık görülmesine neden oluyor.

Selülit
Selülit

Günümüz modern çağında on kadından dokuzunda selülit sorunu bulunuyor. Genel olarak bayanların ergenlik, hamilelik, menopoz gibi kilo ve hormonal açıdan değişimlerin gerçekleştiği dönemler, doğum kontrol hapları da selülit konusunda son derece etkilidir.

Selülit
Selülit

Selülit Kadın Cildinin Doğal Yapısı

Bunların dışında da son yılların popüler sorunu olan selülit sorunu ağır, aşırı kalorili gıdalar ile düzensiz ve sağlıksız beslenme ile de ortaya yoğun bir şekilde çıkabiliyor. Bayanların vücutlarında toksik etkiler yaratmakta olan alkol, çay, kahve ve tütün ürünlerinin yüksek miktarlarda tüketilmesi üzerine eklenen son derece az hareket ile geçmekte olan bir yaşam tarzının benimsenmesi de bayanların selülit sorunu ile karşı karşıya kalmasına neden olabiliyor.

Modern çağda son derece sık bir şekilde karşı karşıya kalınan hızlı ve stresli bir yaşam tarzının yaratmakta olduğu gerginlik, kaygı ve güvensizlik gibi ruhsal açıdan yaşanan olumsuzluklarda bayanların selülit ile karşı karşıya kalmasında oldukça etkilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu