Moda

Büyük İncili Takılar

Büyük İncili Takılar

Takı konusunda incilerin her zaman büyük bir önemi olmuştur. İnci, istiridye gibi bazı kabuklu deniz canlılarının içinden çıkarılan ve süs eşyası konusunda öneme sahip olan tanelere verilen isimdir. Değerli olan bu taneler, hemen her dönemde takı sektöründe kullanılmıştır.2015 moda takı trendleri arasında büyük incili takılar dikkat çekmektedir.

İnciler, ilk bakışta aynı gibi görünse de değerini belirleyen birçok önemli faktör bulunmaktadır. İncilerde parlaklık konusu son derece önemlidir. Yani bir inciye baktığınızda yüzeyinde kendinizi görüyorsanız, o inci değerli demektir. İncilerde boyutu ise deniz canlılarının boyutu belirlemektedir.

Büyük İncili Takılar

Büyük incili takılar son dönemlerde moda olmuştur. Birçok önemli defilede kullanılan bu takılar, ünlü simalar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Büyük incili takı konusunda seçim oldukça dikkatli yapılmalıdır. Göze son derece hoş gelebilen modeller olduğu gibi kaba bir görüntü veren modeller de bulunmaktadır.

Büyük incili takılar konusunda, etrafının nasıl süsleneceği de önemlidir. Yani tek başına değil de çeşitli parlak taşlarla süslenmiş takılar daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle yaz döneminde daha fazla kullanılan bu takılar, önemli davetlerde daha sık tercih edilmektedir. Bu noktada etrafındaki taşların parlaklığı ve rengi tercihi belirlemektedir.

Büyük İncili Takılar

Büyük incili takılar konusunda çeşitli renkler mevcuttur. En fazla beyaz inciler kullanıldığı gibi krem ve pembe renkli inciler de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca, gümüş ve siyah renkteki inciler de son dönemde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. En nadir bulunan inciler ise koyu ve parlak siyah incilerdir.

Büyük incili takılar konusunda kıyafetiniz ve diğer aksesuarlarının göz önüne alınmalıdır. Ayrıca boynunuz ya da bileğinizin yapısı da bu tercihte rol oynamaktadır. İncili kolye, bileklik, küpe ya da diğer takıları tercih ederken dikkatli olunmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu