Sağlık

Diş Sağlığı

Diş Sağlığı
Diş Sağlığı

Her sağlık konusunda olduğu gibi ağız ve diş sağlığı konusunda da rutinde yapılması gerekli olan sağlık kontrolleri hangi sıklıkla yapılmalı, sorusu oldukça önemlidir. Bu kontroller ile hem gelişim hem de sorunların belirlenmesi adına çeşitli uygulamalarla, geri dönüşü olmayan sonuçlara ulaşmadan engellenmiş olur.

Çocuklarda Diş Sağlığı

Çocuklarda diş sağlığı oldukça önemlidir. İlk oluşan süt dişleri dahil olmak üzere yetişkinliğe adım atıncaya kadar mutlaka diş hekiminin rutin kontrollerinden geçmelidirler. İlk çıkan dişler ve gelişen vücut ile çene yapısındaki olumsuz oluşumlar, erken yaşlarda fark edilerek doğru ve etkili şekilde tedavi edilmelidir. Sorunlu çene yapısı ve dengesiz dişler, ileriki yaşlarda daha ciddi tedaviler gerektirebilir. Erken tedavi ile büyük ölçüde normal hale getirilebilmektedir. Ayrıca diş hekimi korkusu ve diş temizliğiyle ilgili erken yaşlardaki doğru yaklaşımlar, gelecekte sağlıklı ağız yapısı adına büyük önem taşımaktadır.

Diş Sağlığı

Yetişkinlerde Rutin Diş Kontrolleri

Yetişkinlerin çocukluktan kalma ağız ve diş sorunları, bütün hayatları boyunca devam eder. Ancak sağlıklı bir ağız, diş ve diş eti için rutinde yapılması gerekli olan sağlık kontrolleri hangi sıklıkla yapılmalı sorusuna en doğru cevap, koruyucu hekimlik ile sorunun daha da ilerlemesini durdurmak için, en az yılda 2 defa diş hekimi kontrolü ve doğru diş bakımı yapılmalıdır olacak. Özellikle çürükler ile mücadele için, mutlaka diş hekimine gidilmeli ve en uygun tedavinin en kısa sürede yapılması

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu