Güzellik

Doğal Yöntemle Saç Düzleştirme

 

Doğal Yöntemle Saç Düzleştirme

 

Kadınların büyük bir çoğunluğu, saçlarını düz olarak kullanır. Saçlarda dümdüz bir etki sağlanması için de, her daim fönlü olması gerekir. Ya da kimyasal içerikli ilaçlarla saçlar düzleştirilmeye çalışılır.

Hem fön hem de kimyasal içerikli düzleştiriciler saçlara oldukça zarar verir. Saçların kurumasına ve yıpranmasına neden olduğu gibi, dökülmesine de neden olur. Bunun yanı sıra, saçın nem dengesinin bozarak, kırılarak kopmalara da sebep olmaktadır.

Saçları düzleştiren süt maskesi, doğal malzemelerden yapılan ve saçların düzleşmesini sağlayan etkili bir maskedir. Saçları düzleştirdiği gibi, saç köklerini ve saç tellerini de besleyerek daha güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

Doğal yollarla saç düzleştirme, saç yapısının daha sağlıklı olmasında ve saçların hacimli görünmesinde de son derece büyük etkiye sahiptir.

Saç düzleştirme, sanıldığının aksine çok da zor bir yöntem değildir. Çok kıvırcık saçlar haricinde, çok yoğun dalgalı saçları bile düzleştirme etkisine sahiptir. Bu yöntemi uyguladığınızda, etkisinin ne kadar güçlü olacağını göreceksiniz.

Saçları Düzleştiren Süt Maskesi İçin Gereken Malzemeler

Yarım su bardağı süt, 1 çay kaşığı bal, 3 tane çilek, sprey şişesi.

Saçları Düzleştiren Süt Maskesinin Yapılışı ve Uygulanışı

Çilekleri rondo da ya da çatalla ezerek, püre haline getirin. Sprey şişesinin içerisine önce sütü, ardından bal ve çileği koyarak çalkalayın ve iyice karışmalarını sağlayın.

Maskenin içerisinde bulunan çilekler sayesinde, saçlarınız hem mis gibi kokacak hem de beslenecektir. Hazırlamış olduğunuz maskeyi, saçlarınıza püskürterek iyice yayın ve tarayın.

Maskenin saçlarınıza etki etmesi için, yaklaşık 30-35 dakika kadar bekletin. Bu sürenin dolmasının ardından, saçlarınızı ılık su ile yıkayarak temizleyin.

Doğal saç düzleştiren maske sayesinde, saçlarınızın düzleştiğini görecek, oldukça güzel bir görünüm kazanacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu