Moda

İnce Bacaklar İçin Giyim Stilleri 

 

İnce Bacaklar İçin Giyim Stilleri 

Sezonun trendlerini takip ederek, yere ve zamana göre giyinerek tam bir şıklık yaratamazsınız. Bunların yanında hangi vücut tipine yakın olduğunuzu bilerek giyinirseniz o zaman tam anlamıyla şık bir stil oluşturabilirsiniz. Ayrıca vücut şeklinize göre giyinmeye başlarsanız özgüveninizde oldukça fazla olacaktır.

Vücut tipleri genellikle 6 kategoriden oluşur. Bu sayfada ise oval vücut tipine sahip bayanlar için stil önerileri paylaştık. Peki, oval bir vücut nasıl olur? Üst kısımda geniş bir göğüs kafesi ve büyük göğüsler bulunur. Alt kısımda ise genellikle dar kalça ve ince bacaklar vardır. Mesela Elizabeth Hurley veya Kate Winslet’ in vücudu gibi bir vücut şekline sahipseniz size düşen ilgiyi güzel bacaklarınıza çekmek olmalıdır.

Uzun gömlekler sizin için biçilmiş kaftanlardır. Çünkü uzun gömlekler fazlalıklarınızı kapatarak bacaklarınıza dikkat çekmek için birebirdir. Özellikle yaka tercihinizi dökümlü ve küçük olanlardan yana kullanmalısınız. Küçük yaka yada dökümlü yakalar tercih ederseniz göğüslerinizi de küçültmüş olursunuz. Sonuçta derin V yakalar göğüslerinizi olduğu gibi gösterir. İnce ve dikey çizgili kıyafetlerde tercihleriniz arasında bulunmalıdır.

Üzerinize yapışmayan V yakalar ise sizin tarzınızdır. Boynunuzu ince gösteren bu V yakalar, üst kısmınızda oluşan kıvrımlarında yok olmasını sağlar. Cesur giyinmek istediğinizde ise az genişlikte üstler ve boyundan askılı elbiseler tercih etmelisiniz. Bu kıyafetler ince bacak hatlarınızı ortaya çıkaracağı için seksi bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Hatta bu elbiseleri desenli çoraplarla kombin ederseniz etkiyi iki katına çıkarmış olursunuz.

Bacaklarını ön plana çıkaracak olan bir diğer alternatif de dar pantolonlardır. Mesela beş cepli pantolonlar dar olan kalçalarınıza hacim verir. Bu pantolonların üzerine dikey detayları olan bluzları seçerseniz çok güzel bir kombin oluşturursunuz. Akşamları ise yarı oturmalı ceketlerle birlikte kullanabilirsiniz. Ama asla dar olmamalı ve üst bölgenizi sıkmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu