Güzellik

Gizli Kozmetik Özelliği Olan Besinler

Sağlıklı, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak herkesin mutlaka istediği bir şeydir. Güzelleşmek ve daha bakımlı görünebilmek için estetik operasyonlar geçiren, güzellik merkezlerinde saatlerini harcayan, binlerce liraya kremler alan birçok kadın bulunmaktadır. fakat bunların hiçbirine gerek duymadan çok daha güzel, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kozmetik Özellikli Besinler

  1. Bal, kozmetik özelliğe sahip bir besindir. Cildi yumuşatma özelliğine sahip olan bal aynı zamanda parlaklık vermektedir. Balı maske olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Malzemeler: 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı ezilmiş avokado. Tüm malzemeler bir kâsenin içerisine konulup karıştırıldıktan sonra maske şeklinde cilde uygulanır. Yarım saat sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.
  2. Yulaf, parlatıcı ve cilt tonunu açıcı bir özelliğe sahiptir. Yulaf maskesini düzenli aralıklarla uygulayarak, parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Kozmetik özelliğe sahip maske için malzemeler: 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 2 yemek kaşığı süt ve 1 çay kaşığı bal. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra maske olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.
  3. Salatalık, kusursuz bir cilt için en önemli besinlerden biridir. Salatalık ölü cildinizden arınmanızı sağlayacağı gibi akne ve sivilcelerden de kurtulmanızı sağlayacaktır. Düzenli aralıklarla uygulayacağınız salatalık maskesi, cildinize taze ve parlak bir görünüm katacaktır.

Salatalık maskesi için malzemeler; yarım salatalık ve 1 yemek kaşığı aloe vera.

Uygulanışı: kabuğunu soyduğunuz salatalığı robottan geçirdikten sonra aloe vera ile karıştırıp yüzünüzün her yerine sürebilirsiniz.

  1. Yumurta sarısı cilt için oldukça önemli bir besindir. Özellikle zeytinyağı ile birleşince ortaya muhteşem bir etki çıkıyor. Bir yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırın ve bir fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra durulayabilirsiniz. Yumurta, yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu