Güzellik

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir, Ne İşe Yarıyor? Zamanın geçmesiyle beraber insanlar, yaşlanma denilen kavram ile istemeseler de karşılaşmak zorunda kalacaklardır. Özellikle de göz altı torbalarının oluşması ya da gözde çeşitli çizgilerin oluşması insanlara hiç istemedikleri şeylerin başında gelmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir, Ne İşe Yarıyor? Göz altı problemleri alt göz kapağının genetik bir şekilde dış etkiler ya da iç etkenler nedeniyle edilgen bir şekilde kalite kaybetmesi neticesinde meydana gelir. Bireylerin göz altı bölgesini gerilmek amacıyla önde gelen asit bazlı dolgu maddeleri kullanmaları yöntemi olarak bilinir. Doğal neticeler elde etmelerine ve aracılık etme hususunda mükemmel bir tedavi olan göz altı ışık dolgusu aynı zamanda en güvenli tercih olarak da bilinir. Ortalama bir şekilde asit bazlı göz altı dolgusu kalıcılığı 1 ila 1,5 yıl sürmektedir.

Göz Altı Dolgusu İşlemi Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir?

Genç kesim arasında gittikçe trend olmaya başlayan, cerrahi özelliği bulunmayan bir estetik tedavi biçimidir. Aynı zamanda hemen her yaş grubundaki insanlar daha taze ve daha genç bir görünüme sahip olabilmek amacıyla göz altı ışık dolgusu işlemlerini yapmaktadırlar.

Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Nasıl Uygulanır?

Göz kapağının etrafında bulunan cilt genel itibariyle 10 ile 15 dakika boyunca krem kullanılmak sureti ile uyuşturulur. Alan, daha sonrasında ise alkol aracılığı ile temizlenir. Dolgu maddesi keskin bir özellikte olmayan bir iğne ile küt uçlu kanul aracı kullanılarak enjekte işlemine geçilir. Kişinin gereksinimine göre değişkenlik göstermekle beraber ortalama 1 ml buçuk enjektör her iki göz altına uygulanacak şekilde kullanılır. Fakat problem çok yoğun ise eğer daha fazla dolgu maddesine gereksinim duyulabilir.

Göz altı ışık dolgusu işlemi genel itibariyle lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Yarım saatlik süren kolay ve pratik bir uygulamadır. Bu uygulamanın amaçları konunun geneline bakıldığında;

  • Göz altı morlukları
  • Çökük durumu ya da göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar
  • Göz altı torbaları gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

Uygulama neticesinde göz etrafında hafiften bir kızarıklık oluşabiliyor. Bu kızarıklık yaklaşık olarak 5-6 saat sonra kendiliğinden geçer. Uygulama yapılan bölgeye dokunulmamalı ve ovuşturulmalıdır. Tedavi sonrası ilk gün asla sıcak banyo yapılmamalı, ilk genel herhangi bir kozmetik ürün ya da makyaj malzemesinin, kremlerin kullanılmasında fayda olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu