Güzellik

Göz Kalemi Nasıl Sürülmelidir?

Güzel ve etkileyici bakışlar için doğru ve gözün şekline uygun göz kalemi sürülmelidir. Bu sayede göz makyajında gerçek başarı yakalanabilmektedir.

Makyaj bayanların en önem verdikleri uygulamalar arasındadır. Çünkü bayanlar her daim güzel ve dikkat çekici görünmek isterler. Yüzlerdeki güzelliği ortaya çıkarmak ve kusurları gizlemek için en ideal ortam göz makyajları ile sağlanmaktadır. Bayanlar için bu derece önemli olan makyaj uygulamalarının profesyonelce ve kaliteli bir şekilde yapılması son derece önemlidir.

Çünkü yanlış yapılacak uygulamalar yarardan çok zarara sebep olacaktır. Unutulmamalıdır ki yapılan makyaj uygulamalarının daha iyi ve güzel görünüm için her zaman püf noktaları ve en doğru şekli bulunmaktadır.Göz makyajı uygulamalarında da durum böyledir. Göz kalemi sürülürken kurallara uygun ve profesyonel uygulamalar çok daha göz alıcı ve dikkat çekici bir göz güzelliğine sahip olunmasını sağlamaktadır.

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz kalemi sürülürken öncelikle nasıl bir göz makyajı uygulaması seçileceğini karar verilmelidir. Çünkü değişik göz tipleri için farklı tekniklerde göz kalemi sürülmektedir. Burada kirpik üstünden noktalı bir çizgi oluşturulmalı ve daha sonra göz kapağına yakın bir şekilde göz kalemleri sürülmelidir. Bu çizgilerin kalınlığı ve sivriliği istenilen makyaj tipine göre ayarlanabilmektedir.

Göz Kalemi Sürmede Dikkat Edilecek Noktalar

Kaliteli ve sorunsuz bir göz kalemi sürümüm için bazı hususlara dikkat etmeli ve özen gösterilmelidir. Göz kalemi sürmede dikkat edilecek hususlar ise şu şekildedir;

  • Yumuşak üçlü kalemler tercih edilmesi uygulamanın kalitesi açısından önemlidir.
  • Bu uygulama yapılırken ellerle gerdirilmelidir. Çünkü göz kapakları oldukça yumuşak ve hassas noktalardır.
  • Uygulamaya göz pınarından başlayarak iç kısma doğru devam ettirilmelidir.
  • Bu uygulamayı yaparken ellerin mümkün olduğunca steril olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü gözler sağlık anlamında en hassas organlardan biri durumundadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu