Güzellik

Hollanda Saç Örgüsü (Ters Örgü) Nasıl Yapılır?

Hollanda Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? Hollanda saç örgüsü yapımı son zamanlarda ön plana çıkan ve kadınlar tarafından da çok merak edilen bir saç örgüsüdür.

Hollanda Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? Hollanda saç örgüsü genellikle daha orantısal yapılan bir örgü çeşididir. Özellikle örgü alanında ön plana çıkan bir özelliğe sahiptir. Dış görünümü ile Hollanda saç örgüsü yapımı çok şık ve ilgi çekici bir görünüme sahiptir. Bu örgünün diğer adı da ters Fransız örgüsü olarak bilinir. Ancak bugünkü adı ile Hollanda örgüsüdür. Bu örgü saç tutamlarının üstten alınıp başlanarak yapılan bir örgü modelidir. Çok da işlevsel ve gün boyu bozulmadan öylece kalabilir.

Hollanda Saç Örgüsünü Yapmak

Hollanda saç örgüsünü yapmak sanıldığı kadar zor bir örgü modeli değildir. Burada saçlar tutam olarak kalın olacak şekilde alınır. Bu yüzden örme aşamasında en ufak bir sorun bile çıkmaz. Hollanda saç örgüsü oldukça pratik ve işlevsel bir örgü modelidir. Eğer eliniz alışırsa günlük birkaç dakika içinde bu örgüyü anında yapabilirsiniz. Çünkü burada alınan saç tutamları kalındır. Yani ince örgü şekli olsa çok vakit alırdı. Ancak örgü tutamı kalın olacak şekilde alınır. Bu yüzden de yapım aşamasında hiçbir sorun yaşamadan güzel bu örgüyü ortaya çıkarabilirsiniz. Sadece birkaç dakika içinde örgünüz hazır hale gelecektir. Üstelik çok da şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Hollanda Örgüsü Yapmanın İncelikleri

Hollanda örgüsü yapmanın incelikleri arasında ıslak saçın olmaması yer alır. Saç düz ve kuru olmalıdır. Ayrıca saçı daha önceden geriye doğru tarayıp örgüye başlamanız gerekir. Hollanda örgüsü yapımı için saçlarda alınan tutamın da eşit olması gerekir. Yani kimi tutam çok kimisi ise az olmamalıdır. Özellikle buna dikkat edilebilir. Örülen hizaya da dikkat edilmelidir. Bir anda örgü hizası değişip eğri bir şekilde gidebilir. Bu da hoş bir görünüm ortaya çıkarmaz. Özellikle yandan ve ortadan alınacak şekilde tutamlar alınıp örgü işlemine başlanabilir. Hollanda örgüsü yapımı için tüm bu incelikler bilinirse eğer ortaya daha hoş ve güzel bir görünüm sizler için çıkacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu