Ekonomi

Kredi Kartından EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Kredi Kartından EFT ve Havale Nasıl Yapılır? Kredi kartları taksitli ve avantajlı fırsatlarıyla birçok kimse için vazgeçilmez bir ödeme biçimidir. Bizde yazımızda kredi kartından EFT ve havale nasıl yapılır bunu inceleyeceğiz.

Kredi kartından EFT ve havale nasıl yapılır? Sorusu birçok kredi kartı kullanıcısı için merak konusudur. Günümüzde kredi kartı kullanmayan yok gibidir. Bu da kredi kartının sağladığı birçok kolaylıkları kullanıcıların ilgiyle takip etmesini sağlar. Bizde yazımızda kredi kartından EFT ve havale nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını değerlendireceğiz. Bundan önce EFT nedir? ve Havale nedir? sorularını cevaplayalım.

Havale ve EFT Nedir?

Bankacılık işlemlerinde sıkça kullanılan havale ve EFT birçok kolaylık sunar. Öncelikle havale ve EFT nedir? Bunları açıklayalım. Havale işlemi aynı bankanın iki müşterisi arasındaki para transferidir. Örneğin; Vakıfbank kullanıcısından diğer Vakıfbank müşterisi ya da kuruma para gönderme havale işlemidir. Havale işlemi günün her saati gerçekleştirilebilir.

EFT açılımı elektronik fon transferidir. EFT  işlemi farklı iki banka arasında gerçekleşen para transferidir. Örneğin Vakıfbank’tan Garanti bankasına para gönderme işlemi EFT’dir. EFT işlemi yalnızca mesai saatleri içinde gerçekleşir. Mesai saatleri dışında yapılan işlemlerde ertesi gün mesai saatlerinde para diğer hesaba geçer.

Kredi Kartından Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

Kredi kartından EFT yapabilmek için kredi kartından nakit avans limitinin bulunması gerekir. Bunun yanında asıl kart sahibi bu işlemi yapabilir. Ek kart sahipleri bu işlemi yapamaz. EFT yapabilmek için öncelikle para gönderilecek hesabın IBAN yada hesap numarasının yanı sıra ad soyad bilgilerinin bilinmesi gerekir. Para aktarma bölümünden İlgili alanlar doldurulduktan sonra EFT alanına giriş yapılarak kredi kartından EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartından havale işlemi içinde nakit avans limitinin olması gerekir. Havale işleminin gerçekleşeceği kimsenin IBAN yada hesap numarası bunun yanında ad soyad bilgileri olmalıdır. Para aktarma bölümünden havale bölümü seçilerek havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartından havale ve EFT işlemi için kredi kartı borçlarının ödenmiş olması gerekir. Ayrıca kredi kartında havale ve EFT yapılacak tutarda para bulunmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu