Yaşam

Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Birçok kişi İnstagram üzerinden hesap alım ve satımı yapmaktadır. Bu nedenle aldıkları veya sattıkları hesaplarda ki fotoğrafları silmek için İnstagram toplu fotoğraf silme işlemini öğrenmek gerekir.

Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Toplu fotoğraf silme işlemi İnstagram üzerinden birkaç işlem ile yapabilecek özelliklerden birisidir. Özellikle paralı hesap alma veya satma işini yapan çoğu kişi eski hesaplarında yer alan fotoğrafları silmek için saatlerce uğraşmak yerine bu kolay yöntem sayesinde hızlı bir şekilde silmeye çalışmaktadır.

İnstagram tarafından sağlanan bu özelliğin nasıl olduğunu ise çoğu kişi bilmemektedir. Bu yazımızda İnstagram’da toplu fotoğraf silme işlemi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını ele alacağız.

Instagram Toplu Fotoğraf Silme İşlemi

Instagram üzerinden toplu fotoğraf silmek için ilk yapmanız gereken silmek için kullanılacak aracı bir uygulama gerektirmektedir. Aynı zamanda bu uygulama ile beraber tercih edeceğiniz yöntem sayesinde toplu bir şekilde fotoğraf silme işlemini yapabilirsiniz.

Eğer İnstagram’ı tamamen kullanmamak gibi bir durum varsa hesap kapatma işlemi de yapabilirsiniz. Fakat burada takipçilerinizi ve takip edilenler de silinir. Instagram üzerinden toplu fotoğraf silmek için yapmanız gereken bir diğer işlem ise IOS üzerinde yer alan Cleanerfor Instagram uygulamasını indirin. Ardından silinecek fotoğrafları ise bu uygulama içerisinde yer alan “media” sekmesinde belirtin. Sağ üst sekmede bulunan Actions sekmesine tıklayın. Burada yer alan Delete sekmesi üzerinden instagram da fotoğrafları silebilirsiniz.

Androidiçin ise maalesef doğrudan çalışan bir yöntem yoktur. Bu nedenle Android üzerinden İnstagram üzerinden giriş yaparak bu yöntemi bir daha deneyebilirsiniz.

Instagram’da Üçüncü Parti Uygulamalar Güvenilir midir?

Instagram üzerinden kullanımı çok amaçlı olan üçüncü parti uygulamalar İnstagram tarafından maalesef yasal olarak izin yoktur. Ancak sağladığı yenilikçi kullanım avantajları sayesinde bununla birlikte aynı zamanda sizlere de güvenilir kullanma avantajı sağlamaktadır. Burada özellikle üçüncü parti uygulamaların istediği izinler de genelde sizin hakkınızda erişimi kolaylaştırdığı için İnstagram buna engel olmaktadır.

Fakat buna rağmen bir uygulamayı kendi hesabınıza bağlamadan önce İnstagram için hesap güvenliğini öncelikle sağlamanız gerekmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu