Yaşam

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır? Günümüzün en popüler uygulamalarından birisi olan İnstagram birden fazla özelliği ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Bu nedenle bu yazımızda ınstagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusunu ele alacağız.

Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır son yıllarda gelen İnstagram artık alışveriş yapmak için kullanıma sunulmaya başladı. Bu sayede geliştirilen yeni sekmede özellikle işletme hesaplarını ürünlerini burada satışını yapabilmektedir. İnstagramın geliştirdiği bu özellik sayesinde burada işletmede üretimini yaptığınız tescilli ürünlerinizin satışını yapabilmektesiniz. Peki İnstagram alışveriş özelliği nasıl açılır? Nasıl satış yapılır? Sorularını siz değerli takipçilerimiz için ele aldık.

Instagram Alışveriş Özelliği Açma İşlemleri

Ürün satış yapmak istediğiniz Instagram hesabınızı isteğinize bağlı olarak bir işletme profiline dönüştürmelisiniz.

İnstagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle mağazanızın hesabının ayrıca bir Facebook üzerinde yer alan bir işletme sayfasına da ihtiyacı vardır. Burada özellikle Facebook’ta bir işletme hesabınız yoksa yapmanız gereken Facebook girişi yaptıktan sonra burada İnstagram mağazanıza bir sayfa oluşturmak ve sonra bu sayfayı ise Instagram işletme hesabınız ile birleştirmeniz gerekmektedir. Bu hesaplarda İşletme hesaplarında yaş sınırlaması gibi durumlar bulunmamalıdır.

Ardından bu işlemden sonra ise Instagram işletme hesabınız için aynı zamanda Facebook’tan yer alan ürün kataloğu eşleştirme yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Facebook’ta kolay bir şekilde ürün kataloğu oluşturmak için iki farklı yol bulunmaktadır. Bunların ilki Business Manager yardımı sayesinde katalog oluşturma yöntemidir. Burada kullanılan bir başka yöntem ise Facebook işletme sayfa ile bir mağaza hesabı oluşturmaktır.

İşletme hesabı için gereke adımları seyrettikten sonra ise işletme hesabınız bir onaydan geçecektir. Hesabınızın onay almasından sonra istediğiniz ürünü İnstagram üzerinden satış yapabileceksiniz.

Instagram Ürün Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram Alışveriş özelliği sayesinde satış yapmak için öncelikle ilk olarak ürün etiketleme yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için ise öncelikle burada yer alan İnstagram işletme hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu işlemden sonra ise yukarda yer alan üç nokta veya dişli ikonuna basın. Burada işletme ayarlarını bulun ve alışveriş yazısına tıklayın. Buradan Instagram Alışveriş özelliği için kullanmak istediğiniz kataloğu seçtikten sonra alışveriş için etiket ekleme İnstagram kullanabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu