Eğitim & Kurs

İtalya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir?

İtalya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? İtalya’daki ana fakülteleri bilmek, ülkeye taşınmak ve belirli bir çalışma alanında gelişmek isteyenler için şarttır.

İtalya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Lisans, yüksek lisans veya dil değişimi için: Avrupa Birliği’nde yaşamak, özellikle İtalyan vatandaşlığı alırsanız birçok avantaj sağlar. Ülkedeki en prestijli eğitim kurumları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte, İtalya’daki en popüler üniversiteler!

Yurtdışında okumak, akademik ve profesyonel kariyerinizde öne çıkmanın yanı sıra diğer dillerdeki performansınızı artırmanın, becerilerinizi ve yetkinliklerinizi geliştirmenin, yeni kültürler hakkında bilgi edinmenin ve ağ kurmanın harika bir yoludur. İtalya’daki en iyi üniversiteler ise aşağıdaki gibidir:

Bologna Üniversitesi

Bologna Üniversitesi’nin dünyanın ilk ve en eski üniversitesi olarak kabul edildiğini biliyor muydunuz? 1088 yılında kurulan tarihi kurum, turistler tarafından iyi bilinip ziyaret edilmesinin yanı sıra, İtalya’da ders almak isteyen öğrencilerin de tabii ki başlıca tercihlerinden biri.

Milano Politeknik Üniversitesi

1863’ten Milano Politeknik Üniversitesi, İtalya’nın en büyük kolejlerinden biridir. Birçok farklı alanda eğitim imkanı sağlamaktadır. En çok öne çıkan disiplinler arasında moda ve sanat yer alıyor. Ayrıca Mühendislik ve Mimarlıkta en iyilerden biri olarak kabul edilir. Bu Üniversitede çeşitli derslere kayıtlı yaklaşık 40.000 öğrenci bulunmaktadır.

Padua Üniversitesi

İtalya’daki bir diğer seçkin kolej Padua  Üniversitesi’dir. 1222’de kurulmuş, 60.000 kayıtlı öğrencisi vardır ve aşağıdaki gibi kurslarda öncü olarak kabul edilir:

  • Astronomi
  • Sağlık,
  • Felsefe
  • Tıp

Üniversitenin dokuz müzesi ve akademik araştırmalara adanmış muhteşem bir botanik bahçesi vardır.

Roma Sapienza Üniversitesi

İtalya’daki en popüler üniversiteler arasındadır. Roma Sapienza Üniversitesi, İtalya’daki bir başka prestijli üniversitedir. 1303 senesinde hayata geçirilen, Roma’nın en eski kampüsüdür ve kent genelinde birçok kampüsü vardır. Kurum, hem lisans, hem de yüksek lisans ve doktora programlarında İtalyan ve uluslararası öğrencileri ağırlamaktadır.

Üniversitenin portalına göre 2021-2022 akademik yılında yaklaşık 120.000 öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca, fakültede 3.500’den fazla profesör ve 2.000’den fazla idari profesyonel, teknisyen ve kütüphaneci bulunmaktadır.

Trento Üniversitesi

Yukarıda belirtilen diğer örneklerden farklı olarak Trento Üniversitesi, 1962 yılında kurulmuş olan İtalya’daki en yeni kolejlerden biridir. Kurum, Times Higher Education sıralamasına göre dünyanın en modern üniversitelerinden biridir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu