Güzellik

Lazer Epilasyon İşleminin Avantajları Nelerdir?

Lazer Epilasyon İşleminin Avantajları Nelerdir? Bu epilasyon yöntemi her geçen gün daha fazla hayran kazanıyor, ancak bu şaşırtıcı değil, sonuçta lazer epilasyonun avantajları çok büyük.

Lazer Epilasyon İşleminin Avantajları Nelerdir? Lazer epilasyonun her bir avantajını anlamak için nasıl çalıştığını ve tüylere nasıl etki ettiğini anlamak önemlidir. O halde açıklayalım: lazerde var olan teknoloji kıl köküne ulaşmayı amaçlar. Bunun için lazer, kılın köküne yaklaştığında melanin tarafından çekilen çok yoğun ve konsantre bir ışıkla yayılır.

Böylece lazer kıl köküne tam olarak etki eder ve onunla temas ettiğinde ısı reaksiyonu kıl köküne zarar verir. Bu, her lazer epilasyon seansında gerçekleşen prosedürdür. Bu sayede zamanla ve seanslar içinde kök zayıflar ve doğal tüy büyümesini engeller. Ortalama seans sayısı kullanılan lazerin yanı sıra kişinin sahip olduğu kıl seviyesine göre de değişmektedir.

Lazer epilasyonun avantajları ise şunlardır:

Uygun Maliyetli

İnanmayabilirsiniz hatta hiç farkına varmayabilirsiniz ancak lazer epilasyon uzun vadede en ucuz yöntemdir.

Herkese Uygun

Lazer epilasyon gençten yaşlıya, erkek ve kadınları kapsar. Lazer epilasyon yaptırmak estetik bir tercih olmasının yanı sıra bir de kişisel bakım meselesidir!

Kesikleri ve Yanıkları Önler

Örneğin bıçaklar, tıraş makineleri ve ağdalar gibi diğer epilasyon yöntemlerini kullanırken büyük riskler alırsınız. Ancak lazer epilasyonun avantajları arasında bir diğeri de kesik ve yaraları önlemesidir.

Lekelerden Kurtulursunuz

Lazer epilasyon ile yukarıda bahsedilenler gibi bölgeye herhangi bir zarar gelmeyeceğinden cildiniz daha net hale gelecektir. Ek olarak, dermisi korumayı amaçlayan melanin salınmayacaktır. Aynı şekilde, lekeler ve cilt yaralanmaları için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Cilt İltihabını Önler

Lazer epilasyonun avantajları arasında bir diğeri de cilt iltihabını önlemesidir. Cildi lazer dışındaki yöntemlerle tıraş ederken tahrişler ve alerjiler çok yaygındır. Ancak, bunun artık sizin için bir gerçeklik olması gerekmiyor! Siz de kıl dönmesinden hoşlanmıyor, folikülit ve iltihap ağrılarından rahatsızsanız lazer tam size göre! Bu yöntem ile hem tüylerden kurtulacak hem de cilt problemlerini önleyeceksiniz.

Aşırı Terleme ve Kötü Kokuya Son

Fazla kıllar genellikle cildinizi terletir ve muhtemelen kötü kokar. Epilasyon yaptırarak bu tür problemlerden kurtulmanız söz konusu olabilecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu