Güzellik

Kirpiklerinizi Uzatmanın Yolları

Daha uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler kirpikleri uzatmak için farklı yöntemleri kullanarak uzun kirpiklere sahip olabilirler.

Uzun ve dikkat çekici kirpiklere sahip olmak mümkündür. Bunun için kirpikleri uzatmaya yardımcı olacak farklı yöntemler bulunmaktadır. Gözleri daha güzel göstermek için kirpiklerinizin dikkat çekici olması gerekir. Kısa kirpiklere sahip olanlar kirpikleri uzatmanın yolları ile kısa sürede daha uzun kirpiklere sahip olabilirler. Doğal şekilde kullanacağınız ürünler ile kirpikleri besleyerek daha kalın ve uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi uzatmak için hazırlanmış olan ürünleri kullanmak istemediğinizde doğal ürünleri de kullanabilirsiniz. Kozmetik ürünler arasında özellikle kirpikleri uzatmak adına hazırlanmış olan birbirinden farklı ürün seçeneği bulunmaktadır. Yapay kirpik kullanmakta uzun kirpiklere sahip olunmasını sağlayabilir. Ancak devamlı aynı şekilde uğraşmak istemeyenler doğal yöntemler ile istedikleri etkiyi alabilirler.

Kirpikleri Doğal Olarak Uzatma Yöntemleri

Kirpiklerin daha uzun ve güzel görünmesini sağlamak istediğinizde kirpikleri doğal olarak uzatma yöntemleri kullanıcılar için istenilen etkinin alınmasını sağlayabilir. Bu durumda özellikle kullanılacak olan malzemeler şunlardır;

Hint Yağı

Hint yağı içerisinde bulunan besleyici içerikler sayesinde kirpiklerin daha fazla güçlenmesini ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilir. Hindistancevizi yağı ile karıştırılması aynı zamanda enfeksiyonların önlenmesini sağlamaktadır. E vitamini eklenmesiyle birlikte kirpiklerin daha etkili şekilde uzamasını sağlayabilir.

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı Hint yağı,
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı,
  • ½ çay kaşı E vitamini yağı.

Uygulama; ilk aşamada gerekli bütün malzemeleri karıştırarak homojen bir karışım elde etmeniz gerekir. Daha sonrasında kirpiklerin uzaması için öncelikle yüzünüzü yıkayarak uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Kirpiklerde makyaj kalmayacak şekilde temizlenmesi gerekir. Boş maskara şişesi içerisine ekleyeceğiniz karışım ile maskara fırçasını kullanarak kolayca uygulama yapabilirsiniz. Bir ay içerisinde istediğiniz etkiyi elde etmenize sağlayacak olan karışımı düzenli şekilde kullanmanız gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu