Sağlık

Kokulu Vajinal Akıntı Nedir ve Neden Olur?

Kokulu Vajinal Akıntı Nedir ve Neden Olur? Vajinal akıntı sorunları kadınların hayatını etkileyen önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Bu yazımızda Kokulu vajinal akıntı nasıl olur sorusunu ele alacağız.

Kokulu Vajinal Akıntı Nedir ve Neden Olur? Sorusu bu sorundan muzdarip olan kadınların sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Özellikle bu sorun arttığı zaman hem sağlık açısından hem cinsel yaşam açısından önemli sorunları da beraberinde getirmektedir. Burada yaşanan vajinal akıntı sayesinde kadınlar eşleri ile cinsel birliktelik yaşamaktan da çekinmektedir. Bizler bu sorunda yaşanan vajinal akıntı sorunu için nasıl olduğuna ve ne yapılması gerektiğine dair bilgileri ele aldık.

Kokulu Vajinal Akıntı Nedir?

Vajinal akıntı yaşayan kadınların çokça sorduğu sorulardan birisi olan vajinal akıntı nedir sorusuna bakacak olursak daha çok kadınların hastanelere başvurduğu sorunlar arasında yer almaktadır. Daha çok sağlıklı kadınlarda yaşanan normal vücut fonksiyonu olarak da değerlendirebileceğimiz özellikle doğurganlık çağı başta olmak üzere birden fazla yaşta yaşanan sorunlar arasında yer almaktadır.

Burada yaşanan vajinal akıntı daha çok rahim ağzı bezleri tarafından salgılanan renksiz, kokusuz sıvı-mukus içerikli bir sıvıdır. Bu sıvı daha çok vajinanın temiz kalmasını sağladığı gibi aynı zamanda da çeşitli enfeksiyonlardan da korumaktadır. Bunun yanı sıra vajinanın asitik ortamdan etkilenmesini de önleyerek her türlü yaşanan enfeksiyonları da önleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle hem olumlu hem de olumsuz yanları vardır.

Kokulu Akıntı Ve Rengi

Vajinal bölgede yaşanan her türlü vajinal akıntı daha çok kahverengi renginden olması ya da yeşilimsi bir renkte yaşanması birtakım önemli sorunların da yaşandığını göstermektedir. Burada yaşanan sarı renkli akıntılar da bazen enfeksiyon göstergesini göstermektedir.

Aynı zamanda yaşanan kötü koku gibi sorunlarında yaşanmasının yanında kaşıntı, alt bölgede şişme, karın ağrısı tarzı şikayetler de yaşanmaktadır. Burada yaşanan bu tür sorunlarda üreme zamanında da çokça görülen sorunlardan birisidir. Burada yer alan bu tür sorunlarda daha çok kadınlarda yaşanan ve çok az miktarlarda görülen kokulu ve kahverengi renkli vajinal akıntılar bir süre sonra hayatınızda önemli sorunları da doğuracaktır. Bu nedenle uzman yardımı almak gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu