Eğitim & Kurs

KPSS 85 Ve Üzeri Puan Almada Çalışma Yöntemleri

KPSS 85 Ve Üzeri Puan Almada Çalışma Yöntemleri nelerdir? İyi bir KPSS puanı almak için en az 85 ve üstü kabul edilir. Çünkü en az puanı alanların yerleşme şansları yok denecek kadar azdır.

KPSS 85 Ve Üzeri Puan Almada Çalışma Yöntemleri nelerdir? KPSS‘den 85 puan bazılarına yüksek görünse de düzenli ve verimli çalışma hayali değildir. Peki en az 85 almak için nasıl çalışmalı?

Bir Hedef Belirleyin

KPSS’de size atanan 5 taktikten ilk olarak ne olmak istediğiniz, bunun için nasıl çalışmanız gerektiği, kaç puan kazanılması gerektiği gibi hedeflerinizi belirlemeniz gerekiyor. Örneğin; “80 puan, 90 puan almalıyım ve bundan daha düşük bir puan almam gerekiyor, benim için işe yaramaz, bu yüzden bu puanı veya daha fazlasını elde etmek için kendi çalışma stratejimi hedeflemeliyim” gibi hedefler belirlemeli ve güvenimizi sürekli taze tutmalıyız.

Parça-Bütün Yöntemini Kodlayın

İlk olarak, sorunlara yüzeysel olarak bakın ve sistematik olarak oturun. İlk olarak, ayrıntılara dalmak işleri karmaşıklaştıracaktır. Temel bilgileri kavradıktan sonra, ayrıntılara geri dönerek bilginizi zenginleştirebilirsiniz.

Çözülmüş Sorular

Bu yıl sorulacak sorular muhtemelen önceki yıllara benzer olacak. Bu nedenle ortaya çıkan soruların çözülmesi ve ÖSYM soru tiplerinin bilinmesi gerekmektedir. Soruların çok olduğu yerler için daha çok çalışmanız gerekiyor. Çalışırken, sanki birine söylüyormuş gibi yüksek sesle söylemek en iyisidir. Ezberleme gerektiren maddeler hakkında kısa, özlü notlar alın, böylece bunları test boyunca tekrar edebilirsiniz.

Çok Soru Çözen Kazanır

Ne kadar çalışırsan çalış, sorulara cevap vermezsen kusurlarını göremezsin. Konuyu inceledikten sonra mutlaka soru çözerek eksiklikleri tespit etmelisiniz. Ayrıca tamamladığınız konularla ilgili soruları periyodik olarak çözerek tekrar yapmalısınız. Bir sorunu çözmek için her şeyi incelemeyi beklemeyin. Soruyu kesinlikle üzerinde çalıştığınız konunun hemen ardından ve süre geçtikten sonra çözmelisiniz. Böylece daha iyi yerleşirsiniz ve unutmazsınız.

Testleri Çöz

Ödev ve soru çözme çalışmalarını sınavdan aylar önce tamamlamanız size avantaj sağlayacaktır. Saf test için en az bir ay harcamalısınız. Çalıştığınız süre boyunca kompozisyonu ayda bir çözerken, sınav yaklaştıkça kompozisyonu 2-3 günde bir çözün. Soruları günde 250 sorunun altına düşmeden çözün. Sınavdan en az bir ay önce her gün KPSS benzeri testler testini yapın ve zaman ayırmaya özen gösterin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu