Güzellik

Mükemmel Kaşlara Sahip Olmak İster misiniz?

 

Dış görünüm üzerinde doğrudan etkiye sahip olan kaşlarda mükemmel görünüme sahip olmak pek çok kişinin istediği bir durumdur.

Mükemmel kaşlara sahip olmak ister misiniz? Eğer verilen yanıt evetse birkaç püf noktasına dikkat etmek istenilen sonucun ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Öncelikle işe ilk olarak cımbız seçiminden başlanmalıdır. İyi bir cımbız kullanmak doğru ve şekilli kaşlara sahip olunmasına yardım eder. İnce uçlu cımbızlar tam büyümemiş ve küçük kılları almak için uygundur. Eğimli uçlu cımbızlar maksimum kontrol sağlarken düz uçlu olanlar ise kalın kılların alınması için elverişlidir.

Cımbız seçiminin haricinde mükemmel kaşlar için dikkat edilmesi gereken diğer bir durum da doğal bir görüntüdür. Yani hiç alınmamış ya da incecik alınmış kaşlar yerine kaşlarla fazla oynamadan doğal bir görünüm ortaya çıkarılmalıdır. Bu sayede doğal ve yapaylıktan uzak bir görüntü elde edilebilir.

Mükemmel Kaşlar İçin Öneriler

Mükemmel kaşların sırları içerisinde kaş tarağı kullanımı ve kaşların arasındaki boşlukları doldurmak gibi öneriler yer alır. Buna göre kaşlar mutlaka taranmalı ve asıl şekli ortaya çıkarılmalıdır. Eğer kaşlar arasında boşluk varsa bu boşluklar kaş kalemi ile doldurulmalıdır. Tarama esnasında kaş tarağına az miktarda sprey sıkılıp tarama yapıldığında kaşların sabitlenmesi ve bozulmadan daha uzun süre kalabilmesi sağlanır. Kaş kalemi tercihinde ise aydınlatıcı özelliğe sahip kaş kalemleri bakışları belirgin hale getirerek mükemmel kaşlara sahip olunmasını sağlar. Kalemde aydınlatıcı özelliğin olması sayesinde daha canlı bir görüntü elde edilebilir. Mükemmel kaşlar için kirpiklerin görünüm de önem taşır. Kaşlar için verilen önerileri dikkate almak ve ardından kirpikleri belirgin hale getirmek etkili olacaktır. Özellikle makyaj öncesinde kıvrılmış kirpikler görünümü daha hoş hale getirir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu