Güzellik

SIKÇA YAPILAN MAKYAJ HATALARI

 

SIKÇA YAPILAN MAKYAJ HATALARI

Makyaj yapmak neredeyse tüm kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Makyaj yüzünüzdeki küçük kusurlara çözüm olup , hatlarınızı belirgin hale getirmekte de yardımcıdır.  Makyajda yaptığınız hatalar dikkatleri o noktaya odaklar. Yüzünüze giden rengi bulabilmek için profesyonel bir makyöze  makyajınızı yaptırmakta fayda vardır.  Makyaj yaparken bilmeniz gereken en önemli noktalarda biri de açık renklerin hacim kazandırdığını , koyu renklerin  hacim azaltarak gölgeler oluşturduğunu bilmekte yarar var. Yani  yüzümüzde öne çıkarmak istediğimiz noktalara açık tonlarla vurgulama yapmamız gerekiyor. Kapladığı alanı daralmasını istediğimiz bölgelerde koyu tonlar bize yardımcı olacaktır. Farklı renkler sizin için vazgeçilmezler arasında yer alıyor olsada bu farklılığı uyumla hoş hale getirmek sizin elinizde.

Verdiğimiz dipnotların ardından sıkça yaptığımız hataların üstüne basmakta yarar var.  Pek çok kadın allığı sürerken  bir noktaya  yoğun bir şekilde uygular.  Oysaki allık fırça ile elmacık kemiklerinizin üst kısmından burun çizgisine doğru yatay hareketlerle başlar  ve alın ,  çene  dahil olmak üzere tüm noktalara yayılmalıdır. Allığı yalnızca yanağa uyguladığınızda yapay  bir görünüş elde edersiniz. Bu da yaptığınız en büyük hatalardan biridir. Allığı sürdükten sonra temiz bir fırça ile fazlalıkları almalısınız.

Göz makyajı yaparken en çok dikkat etmeniz gereken nokta göz kontürünü  belirginleştirmektir.  Gözün alt ve üst çizgilerini eylener veya kalemle  kalın hatlar çizmek size yaşlı bir görüntüye bürür. Doğru olan göz makyajı görünürlüğü ince ve az olandır. Şakaklarınıza uygulayacağınız ufak ve ince dokunuşlar sizi daha hoş bir göze ulaştıracaktır.

Cildimize çoğumuz makyaj yaparken  kalın bir fondöten tercih ediyoruz.  Bu tamamen hatadır.  Cilt renginizle uyum sağlamayan ve kalın fondöten size yapay bi görüntü verecektir.  Fondötensiz olmaz diyorsanız cilt tipinize ve cilt renginize uygun bir fondöten seçmelisiniz. Dudak makyajına geldiğimizdeyse dudağa eşlik eden dudak kalemi , parlatıcı ve rujun  abartıdan uzak şekilde sürülmesi önemlidir.  Makyajın başarılı olabilmesi için makyaj olduğunun belli olmaması gerekiyor.  Dudak kalemiyle ruju kullanacağınız anda tonların birbirini yakalamsını sağlayın. Makyajın yüzünüzde hoş durabilmesi için sağlıklı bir cilde sahip olmanız en büyük etkendir.  Sağlıksız cildin makyajdan alabileceği verimde düşer.  Sağlıklı cilt kusursuz makyaj için hatalardan kaçının.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu