Güzellik

Daha Genç Görünmenin Sırları

 

genç olmak

Kadınlar, genellikle yaşları ne kadar ilerlerse ilerlesin, genç ve diri görünmek isterler.  Genç bir görünüm, karşıdan hoşluk ve güzellik olarak algılanmaktadır.
Genç görünmenin sırları nelerdir? Aslında olduğunuzdan daha da genç görünmeniz hiç de zor değil. Basit bazı kuralları unutmayın yeter!
Kilo yaşınızdan çalar!
Genç görünmenin bir numaralı sırrı, ideal kilonuza sahip olmaktan geçiyor. Kilo problemi, özellikle yüz hatlarında elmacık kemikleri gibi keskin detayları da gizleyeceğinden sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. İdeal kilonuzu koruyarak sahip olabileceğiniz gergin ve belirgin yüz hatları ile çok daha genç görüneceğinizi asla göz ardı etmeyin.
Sade bir makyaj şart
Eğer olduğunuzdan daha büyük ve olgun hatta yaşlı görünmeyi arzuluyorsanız, makyajda sınır tanımayın! Ağır makyaj sizi her zaman daha yaşlı gösterecektir. Sade ve hoş bir makyaj, olduğunuzdan daha genç  görünmenizi sağlar. Yüz hatlarınız düzgünse yalnız rimelle bile hem oldukça genç hem de hoş olacağınızı unutmayın. Fondöten uygulamasını yaz aylarında rafa kaldırın ve fondöteni cildinizde ince bir tabaka olarak kullanın. Fondöden uygulaması sırasında tonikle fondöten tabakasını yüzünüzde mümkün olduğunca incelterek doğallığı yakalayın.
Kaşlarınızı çok inceltmeyin
Bir kadını yaşlı gösteren en önemli detaylardan birisi de incecik alınmış kaşlardır. Artık modası da geçen bu uygulamadan siz siz olun uzak durun. Kaşlarınızı doğal sınırları içinde, sadece ufak düzeltmeler için ve çok az alın. Kaş, yüzünüzde bir çerçeve oluşturur. Eğer  ne kadar inceltirseniz bu çerçevede kusurlara o derece dikkat çekersiniz.
Kıyafetlerinize dikkat edin
Yaşınıza uygun, mümkün olduğunca sade, renkleri ve kesimi size yakışan parçalar kullanarak giyinmelisiniz. Yaşınıza uygun olmayan ve beden hatlarınıza uymayan kıyafetler, sizi yaşlı gösterecektir. Özellikle çok genç yaşlarda ağır dekoltelerden kaçının ama bunun yanında 40’ lı yaşlarınızda yırtık mini kot şortlarla da dolaşamayacağınızı kabullenin.
Doğal saç renginize yakın tonları yakalayın
Daha genç görünmek istiyorsanız saç renginizin doğal tonuna yakın olması gerektiğini unutmayın. Kumral ya da esmer tende açık saç rengi her zaman daha yaşlı gösterir. Çok daha genç ve masum bir ifade yakalamak istiyorsanız koyu saç rengine geri dönün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu