Moda

Tulumları Nasıl Kullanmalıyız?

Tulumlar, birkaç sezondur podyum ve vitrinlerde… Anlaşılan o ki bayanlarımızda tulum giymeyi seviyor. Abiye olarak kullanılan tulumlar, zamanla sokak modasına da taşındı. Boyun rahatça uzatılabileceği bir ürün. Renk renk üretilen tulumlar; boyundan askılısın, omuzdan askılısı, tek omuz, çapraz kesimlileri, straplezleri ile ilgi görmeyi başarıyor. Tulum kombinlemek asıl olarak çok da zor değil. Özellikle günlük tulumlarınızı çok rahat kullanabilirsiniz. Ancak, söylendiği gibi vücudunuzu tanıyın, proporsuyonunuzu bilin. 40 beden hanımlar, 38 bedene girmeye çalışmasının yerine, proporsuyonuna uyacak 40 beden tulumu giysin.

Eğer sıfır beden bir hanımsanız her tulumu taşıyabilirsiniz. Sizler için bir kısıtlama koymaya, nasıl tulum seçmenizi tartışmaya gerek yok. Ancak, sıfır beden olabilirsiniz, omuzlarınız dar olabilir. Omuzlarınızı da geniş gösterebilirsiniz. Uzun kollu tulumlarda vatka ile gösterebilirken, yaz gelince uzun kollu giyemezsiniz ama üç parmak genişliğinde askıları olan tulumunuzun askılarını dümdüz değil de, hafif omzunuzun bitimine doğru kayık biçimde onarttırırsanız; omuzlarınız olduğundan daha geniş görünecektir.

Benim biraz fazlalarım var, tulum giymeyi de istiyorum, fazlam var diye hiç birşey giymeye hakkım yok mu diyorsunuz? Elbette, var. Sizlerde tulum giyebilirsiniz. Tabii proporsuyonunuza göre… Yani jarse kumaşlardan, dar tulumlardan, vücut hatlarınızı tam anlamı ile ortaya çıkaracak tulumlardan kaçının. Biraz daha bol, salaş tulumları, yüksek topuklu ayakkabılar ile kullanabilirsiniz. Kullanacağınız yüksek topuklar boyunuzu uzun gösterirken, kilolarınızı da bir nebze alacaktır.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu