Güzellik

Uzun ve gür kirpiklere sahip olmanın yolları

Uzun ve gür kirpikler

Her kadın makyajsız dahi çekici gözlere sahip olmak ister. Uzun, gür kirpikler bakışları değiştirir, gözleri ortaya çıkarır.  Uzun kirpiklere sahip olabilmek için dikkat etmeniz gerekenler;
Gün bitiminde makyajınızı silmeden yatmanın kirpiklerinize oldukça zararı olacaktır. Ne olursa olsun her gece makyajınızı temizleyin. Makyajınızı temizledikten sonra kirpiklerinize vazelin sürebilirsiniz. Böylece sabaha kadar nemli kalacaktır. Aynı zamanda E vitamini yağı, hint yağı ya da zeytin yağı gibi doğal yağlardan da faydalanabilirsiniz.
Hint yağı ile yumurta akını eşit miktarlarda karıştırıp pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinize sürün. Bu kürü düzenli uyguladığınızda kirpiklerinizin güçlendiğine şahit olacaksınız.
Kirpiklerinize kıvrım kazandırmak adına kullandığınız ürünlerden uzak durun. Kirpiklerinize zarar verip dökülmelerine neden olacaktır. Kozmetik koruyucu ürünler tercih edebilirsiniz.
En önemlisi de sağlıklı beslenmeye dikkat edin. Biotin eksikliği kirpiklerinizin dökülmesine yol açacaktır. Somon, muz, havuç, yumurta sarısı, karnabahar, sardalya ve baklagilleri mutlaka tüketin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu