Moda

Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi Nasıl Olur?

 

Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi Nasıl Olur?

 

Yaz aylarına doğru düğünlerin, nişanların, mezuniyetlerin artması ile birlikte abiye kıyafet seçimleri de artmaya başladı. Herkes aklında bir model tasarlıyor olsa da abiye kıyafetler bazen vücut tipine uygun olamayabiliyor. Bu nedenden dolayı da abiye kıyafet seçiminde vücut tipi oldukça önemli bir hal alıyor. Eğer sizde bir abiye alacaksınız işte vücut tipine uygun abiye seçimi tüyoları…

Vücuda Uygun Abiye Seçimi

  • Eğer vücudunuzun üst kısmı alt kısmından genişse, sırtınız basenlerinizin ölçüsünden büyük duruyorsa boynunuz kısa ve karın bölgeniz kalınsa üst kısmınızı ince gösterecek abiye modelleri seçmeniz gerekir. Alt vücut ile üst vücudu birbirine uyumlu hale getirmek için v yakalı modeller tercih edilebilir. Aşağıya doğru bollaşan abiyeler seçilebilir.
  • Göğüsleriniz basen bölgenizden küçükse, beliniz ince ve omuzlarınız darsa alt vücudunuzdaki genişlik çok belli oluyorsa üst kısmı kayık yakalı ve alt kısmı bollaşan kesimler tercih etmelisiniz. Göğüsleriniz küçükse derin dekolteler kullanabilirsiniz.
  • Beliniz ince ve baseniniz ile sırtınız birbirine eşitse yani bir kum saatini andırıyorsanız sizi daha zarif gösterecek olan balık kesimli abiyeler tercih edebilirsiniz. Üst kısmı dar alt kısmı ise çok hafif bollaşan kesimlerde oldukça güzel duracaktır.
  • Beliniz çıkıntısız düz ve omuzlarınız dikse, bacaklarınız uzun ve baseniniz ile üst kısmınızın ölçüleri hemen hemen aynıysa askılı abiyeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca straplez modellerde hoş duracaktır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu