Güzellik

Waterproof Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Temizlenir?

Suya dayanıklı rimeller son yıllarda kadınlar tarafından sık şekilde kullanılıyor. Bunun temel nedeni yağmur gibi dış etkenlerde hemen akma olmaması ve dayanmasıdır.  Yani makyajın bütününü mahvedecek bir durum yerine bu rimellerle avantaj elde edilebilir. Ancak suya dayanıklı rimelleri çıkarmak için bazı detaylara önem vermek gerekmektedir. Dayanıklı ürünler olduğu için bu ayrıntı kritik bir konudur.

 Gözü Tahriş Etmeden Çıkarmak İçin

Waterproof ürünleri çıkarmak için gözün tahriş olmamasına önem vermek gerekir. bu nedenle makyajı çıkarmak için önce göz makyajını çıkararak işe başlamak ve bunun için de işe yüzü birkaç kere yıkamak gerektiğini belirtmek gerekir.  Gözde önce rimellerin yumuşaması ve bastırmaya gerek kalmaması için bu önemlidir. Makyaj temizleyici ürünü pamuğa eklemek ve sonra da oval hareketlerle rimelin olduğu yere temas ettirmek gerekir. Tahriş etmeden çıkarmak için çıkarıcı malzemenin de cilt yapınıza ve göz hassasiyetine yönelik ideal bir ürün olması gerekir. En son bir kere daha yüz temizleme jeli ile genel temizleme işlemi yapılır ve gözaltında koyuluk olmadığı zaman işlem tamamlanmış demektir.

Bekleterek Çıkarma İşlemi

Suya dayanıklı makyaj ürünlerini çıkarmadan önce bir süre temizleme jeli ile rimelin üzerinde bekletmeniz ve suyu emmesini sağlamanız işe yarayacaktır.  Bu şekilde rimel ya da makyajın başka bir bölümü için çıkarma işlemi daha kolay hale gelebilir. 10 saniye kadar göz kapağınızın üzerinde duran bu temizleme jeli kirpiklerinizin kopmamasına katkı sağlar. Birçok kişi çıkarma sırasında kirpik kaybedebildiğinden bu ayrıntıya da önem vermek gerekir.

İki Yanlı Temizlik

Suya dayanıklı rimellerin çıkarılması sırasında uygulanabilecek bir taktik alt ve üst bölümlerin temizleme jeli ile bekletilip sonra temizlenmesidir. Yani sadece üstten bir uygulama değil alt kısımdan da bekletme yapılarak işlem olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu