Diyet

Leblebi diyeti 3 günde 4 kilo verdirir mi?

Son zamanlarda da leblebi diyeti adından bu özelliği sayesinde sıkça söz ettirir oldu. Leblebinin doygunluk hissi verdiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Aslında bu diyetin bir çeşit detoks olduğundan söz etmek de mümkün. Bu nedenle de ilk etapta bu diyeti uygulayanlar zorlanabilirler.

Leblebi diyeti uzmanlar tarafından açlığa dayanıklı kişilerin yapması gereken diyetlerden biri. Çünkü yalnızca 3 gün devam eden bu diyette su ve leblebi tüketiliyor. Leblebi doygunluk hissi verirken limon sıkılmış su da vücudun vitamin ihtiyacını karşılamaya yarıyor.

Leblebi Diyeti Nasıl Uygulanır?

Leblebi diyeti adından da anlaşılacağı üzere yalnızca leblebi yiyerek yapılan bir diyettir. 3 gün boyunca her öğün 1 çay bardağı leblebi yenir ve günlük 2 buçuk litre su tüketilir. Bu su her gün içine limon sıkılarak hazırlanmalıdır. Limonlu su vücudun enerji dengesini sağlar. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği öğünleri bu bir çay bardağı leblebi ve sudan oluşmaktadır. Yani açlığa dayanabilecek kişilerin bu diyeti yapması önerilir. Eğer diyet esnasında baş dönmesi, mide bulantısı ya da halsizlik hissedilir ise diyet muhakkak bırakılmalıdır.

Leblebi diyeti yapmaya hazırlanan pek çok kişinin kafasında leblebi diyeti 3 günde 4 kilo veridir mi? Sorusu bulunuyor. Elbette hiçbir diyet için net verdireceği kilo miktarını hesaplamak mümkün değildir. Ancak bu diyetle birlikte su tüketimine de dikkat eden kişilerde 4 kilonun verildiği görülmüştür.

3 Günün Sonunda Nasıl Devam Edilir?

3. Günün sonunda detoks sona erer ve normal bir diyet ile kilo verme süreci başlar. Normal diyette et ve balık ağırlıklı yiyeceklerin de olması önemlidir. 3 günlük leblebi diyeti bittikten sonra kesinlikle devam edilmesi önerilmez.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu