Sağlık

Yağ Yakımını Hızlandıran Bitkisel Çay

bitkisel çay

Kilo verme adına yapılan bilinçsiz diyetlerde kilo kolaylıkla ve kısa süre içerisinde verilse de yine fazlası ile diyet programı bitirildiğinde kilo alınabilmektedir. Vücudunuzdan yağları atmak yerine kaslarınızdan ödün verdiğiniz diyetlerde başarısızlıkla birlikte yaşanan stres ve psikolojik bozukluğun yanı sıra yaşamsal aktivitelerde de güçlük çekilebilmektedir.

Bir uzmana danışarak vücudunuza uygun diyet programıyla birlikte evde kendiniz hazırlayabileceğiniz vücudunuzdaki yağı yakmanızı hızlandıran çay ile kilo verme sürecinizi kısaltabilirsiniz. Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle bitkisel çayınızı zayıflama sürecinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

Bitkisel çay için;

Gereken malzemeler

1 litre su

2 tatlı kaşığı yeşil çay

2 tatlı kaşığı mate yaprağı

1 tatlı kaşığı ısırgan yaprağı

1 tatlı kaşığı kekik

Çayın hazırlanması ve uygulanması

Suyu bir tencereye alarak kaynatın ve ocağın altını kapatmanın hemen ardından belirtilen malzemelerin tamamını kaynamış suyun içerisine alın, tencerenin ağzını kapatarak demlenmek üzere bırakın. Soğumaya yakın çayı süzerek gün içerisinde özellikle ana ve ara öğünlerden önce tüketmeye gayret edin.

Vücudunuzdaki yağları yakabilmek adına bu çay içerisine herhangi bir şeker, bal veya tatlandırıcı kullanmamamız tavsiye edilir.

Ayrıca çayı hazırlarken malzemeleri ekleme aşamasında 1 tatlı kaşığı rezene, 1 tutam mısır püskülü, 10-25 tane kadar kurutulmuş kiraz sapını da eklemeniz vücudunuzda şişliklere neden olan ödemin yağ yakımı ile birlikte kolaylıkla vücudunuzdan atılmasına yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu