Güzellik

Açık Ten İçin 10 Güzellik İpucu

Açık ten güzellik ölçütleri açısından en çok tercih edilen cilt rengidir. Özellikle bazı deformasyon ve güneşten dolayı cildin kararan bölgelerinin tekrar açılması ciltte bir ten senkronizasyonu sağlamanız çok önemlidir. Bunun dışında daha açık ve daha çekici bir tene sahip olmak için de size önereceğimiz açık ten önerilerine göz atabilirsiniz.

Açık Ten İçin Güzellik İpuçları

Aşağıdaki öneriler ile cilt tonunuzu açabilirsiniz.

  1. Güneş Kremi Kullanın

Dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi güneş kremi kullanmak olacaktır. Güneş kremi kullanarak cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyabilir böylece cildinizdeki olası kararmaların önüne geçebilirsiniz.

  1. Bal İle Cildinizi Açın

Cilt tonunu açmak için kullanılan ürünler arasında belki en etkili ve en doğal ürün olan bal ile cildinize yapacağınız dairesel masaj ile cildinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Sabah ve akşam günde iki kere uygulayacağınız bu bakım ile cildinizin ışıldadığını ve koyu renginin açıldığını gözlemleyeceksiniz.

  1. Papaya

Kabuğunu soyduğunuz papayayı macun kıvamına getirene kadar ezin ve karışımı 1 saat cildinizde bekletin. Daha sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Bu işlemi cildiniz açılana kadar 2 güne bir uygulayın.

  1. Gül Suyu

Yatmadan önce cildinizi gül suyu ile temizleyerek çok kısa zamanda cildinizin renginin açıldığına şahit olacaksınız.

  1. Reyhan

Birkaç reyhan yaprağını taş yardımıyla ezerek elde ettiğiniz kürü yüzünüzde birkaç dakika boyunca bekletip durulayın. Bu işlemi 3 hafta uyguladığınızda cildinizin açıldığına şahit olacaksınız.

  1. Salatalık

Salatalığı ezerek yüzünüze maske olarak uygulayabileceğiniz gibi halkalar şeklinde doğrayıp cildinize de uygulayabilirsiniz.

  1. Zerdeçal

Her sabah ya da gece cildinize uygulayacağınız zerdeçal ile cilt tonunuzu açabilirsiniz.

  1. Limon

Cildinize uygulayacağınız limon suyu koyu renkli bölgelerin açılmasını sağlayacaktır.

  1. Domates Suyu

Domatesi sıkıp suyunu yüzünüze günlük olarak uygulayarak cilt tonunuzun açılmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Patates

Yüzünüzdeki siyah lekelerden kurtulmak istiyorsanız cildinize dilimlenmiş patates uygulamalı ve daha sonra ılık su ile cildinizi yıkamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu