Anne-Çocuk

Anne Sütü Nedir ve Ne Zaman Sağılmalıdır?

Anne Sütü Nedir? Ne Zaman Sağılmalıdır? Bebeğin sağlığı ve gelişimi için en değerli besin kaynaklarından birisi tabii ki anne sütü, fakat anneler bazen bebeklerine biberonla da anne sütü vermek istemektedir.

Anne Sütü Nedir? Ne Zaman Sağılmalıdır? Anne sütü bebeğin kemik gelişimi ve bağışıklık sisteminin gelişmesi açısından verilen en değerli besin kaynaklarından birisidir. Bunun yanı sıra anne sütü bebek ilk doğduğu günlerde annenin memesinden emilse de bir süre sonra anne bebeğini biberonla da beslemek istemektedir. Anne sütü ne zaman sağmalıyım sorusu hakkında bir cevap arıyorsan tam yerindesin bu yazımızda anne sütünü ne zaman sağmalıyım sorusunu ele alacağız.

Sütünüzü Ne Zaman Sağmalısınız?

Öncelikle bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Durum şudur ki her annenin temel fizyolojisi farklı olabilir ve bu nedenle süt sağmak için de en uygun zaman dilimi kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bunun yanı sıra, süt sağmak için de genellikle sabah saatleri tercih edilebilmektedir. Annenin süt üreten hormonları genelde gece saatlerinde yoğun bir şekilde çalıştığı için genelde anne sabahları göğüsleri sütle dolu bir vaziyette uyanmaktadır.

Bu nedenle sabah saatleri süt sağmak için oldukça ideal saatlerdir. Bunun yanı sıra günün fiziki anlamda rahat hissettiğiniz zaman açısından da size uygun olan saat dilimlerini de seçebilirsiniz. Stressiz ve sakin bir süt sağma deneyimi sayesinde sütünüz bebek için daha iyi bir besin kaynağı olacaktır.

Sütünüzü Sağmak için Mutlaka Süt Pompası Kullanın

Kendi sütünüzü sağmak için manuel ya da otomatik süt pompalarından birini tercih etmeniz gerekmektedir. Manuel göğüs pompası daha çok el gücü ile çalışan, hafif olmasının yanı sıra kullanımı da oldukça pratik ürünlerden birisidir. Bu süt pompasının taşınması ve temizlemesi kolay bu ürünü rahatlıkla istediğiniz yere de götürebilirsiniz.

Elektrikli göğüs pompası hakkında bahsedecek olursak fiziki güç istemeyen, kullanımı da rahat bir model olarak daha çok annelerin tercihidir. Anne, yorulmadan daha uzun bir süre göğüslerindeki sütü elektrikli pompa sayesinde çocuğu için biberona sağabilir. İhtiyaç ve kullanım amacından dolayı göz önünde bulundurabilmek ve aynı zamanda sizin için daha uygun göğüs pompasını seçebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu