Sağlık

Yüz Germe Ameliyatında Yaş Sınırı Var Mı?

Yüz Germe Ameliyatında Yaş Sınırı Var Mı? Yüz germe ameliyatında yaş sınırı yüz estetiği yaptırmak isteyenlerin çok merak ettiği konular arasındadır.

Yüz Germe Ameliyatında Yaş Sınırı Var Mı? Yüz germe ameliyatında yaş sınırı günümüzde 30’lara kadar inmiştir ve genetik faktörlere göre değişmektedir. Tabi 65 yaşından sonra yüz germe işleminin genç hastalara yapılan kadar güvenli olabileceği de düşünülebilir.

Araştırmacılar, değişen yaşlarına göre yüz germe sonuçlarını karşılaştırarak 216 kadını üç yıl boyunca takip etti. Hastaların 148’i altmış beş yaşın altında, 68’i ise altmış beş yaşın üzerindeydi. Sonuçlar, komplikasyonlar ve diğer yüz germe sonuçları dahil olmak üzere ilerlemelerini takip ettiler. Erken yaşta gıdı ve sarkık yanaklar ve gevşek bir boyun oluşumu genetik eğiliminizdir. Kronolojik yaşınızdan 5 ila 10 yaş daha büyük görünüyorsunuz.

30’lu Yaşlar Çok Önemli

Otuzlu yaşlarınızda bir yüz germe işlemine ihtiyaç duyulması nadir olmakla birlikte, görünümünüzü yenilemek veya genç bir profili korumak için önerebileceğimiz birkaç cerrahi olmayan prosedür vardır. Bunları deneyerek sonuç alınmaması durumunda yüz germeyi deneyebilirsiniz. Yüz germe operasyonu sonrası uygulanması gereken diğer yardımcı teknikler ve benzer sorunlar 30 yaşından itibaren görülebilir.

Kişinin genetik yapısı ve uygulama özelliklerine göre değişecek olan bu başvuruları gerçekleştirmek için Fransız askısı gibi yöntemler denenebilir. Bu yöntemler daha farklı olmakla birlikte 30’lu yaşlardan sonra uygulama yapılması daha sık tercih edilmektedir.

Yaşlılarda Yüz Germe Riskli Değil

Çoğu hasta için yüz germe için en uygun yaş, alt yüz ve boyunda kırışıklıklar ve kıvrımların görülmeye başladığı 40 ila 60 yaş arasıdır. Daha genç insanlar bu bölgedeki kozmetik sorunları boyun liposuction veya çene implantı ile çözebilirken, daha yaşlı bir hasta genellikle gerginleştirilmesi gereken gevşek bir cilde sahiptir.

Çalışmaya göre, yaş tek başına yüz germe riskinin bir göstergesi olarak görülmemelidir. Yazarlar, iyi bir taramanın prosedürün kritik bir yönü olduğunu vurgulamaktadır. Yüz germe ameliyatını düşünen birçok yaşlı erkek ve kadın, sağlık sorunları nedeniyle iyi aday olmayabilir.

Hastanın genel sağlığı, cilt kalitesi, kırışıklıklar, yüzün gevşekliği, gıdı, çevresel hasar, genetik, bir yüz gerdirmenin neler yapıp yapamayacağına dair gerçekçi beklentilere göre ameliyatın sonucu değişmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu