Dekorasyon

Berjer Modelleri Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

Berjer modelleri dekorasyonda nasıl kullanılmalı? Kanat süsleme ipuçlarımız ile evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Bir berjer seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atalım.

Berjer Modelleri Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı? Oturma odaları için koltuk modelleri en çok tercih edilen unsurlardan biridir. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan köşe takımları ile büyük bir zevkle kullanılmaktadır. Ev tadilatçılarının veya yeni evlilerin gözdesi olan köşe koltuk takımları, tekli koltuk seçenekleri ile tamamlandığında hem rahat hem de şık olabiliyor.

Berjer Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koltuklar her koltuk takımı ile uyum sağlayabilecek koltuk modelleri çeşitleri olduğu için renkler uyumlu olduğu sürece seçim yapmak zor olmayacaktır. Ancak birlikte kullanılacak kanepe takımı ile uyum sağlamasına dikkat edilmelidir.

Kullanım amacına göre berjer seçimi önemlidir. Kullanılacağı alanda oturmak yerine dekoratif amaçlı depolanacaksa oturma alanının genişliği sorun olmayabilir. Ancak sürekli kullanılacağını düşünüyorsanız, oturma alanı geniş ve rahatlık sunan berjerleri tercih etmeniz tavsiye edilir.

Kollu ve kolsuz olmak üzere ayrı ayrı iki farklı tipte satılan berjer kitap okumak veya dinlenmek için kullanacağınız bir koltuktur, kolçaklı modelleri tercih etmelisiniz. Bu nedenle soğuk günlerde şöminenin önüne yerleştirerek rahatça kitap okuyabilir, TV seyredebilir ve şöminenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hacimli olmayan bir sandalye, temizlik sırasında yerini değiştirirken daha kolay hareket etmenizi sağlar. Bu nedenle seçim yaparken işlevselliğine dikkat edilmelidir.

Berjer satın alırken temizlik aşamasını kolaylaştırmak için temizlenebilir kumaş yapısına sahip olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle kullanılacağı ortamda küçük çocuklar olacaksa çok sık lekelenme ihtimalleri olduğu için temizlenebilir kumaş kullanılması işlerini kolaylaştıracaktır.

Sandalye modelleri arasında açık renk seçeneklerinden yana tercih yapılması, kullanım alanının daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Bir metrekarelik küçük bir alanda berjer kullanmayı planlıyorsanız açık renkli modelleri tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Okuma Köşeleri

Çalışma alanında rahat bir okuma köşesi oluşturmak istiyorsanız bu köşenin en önemli tamamlayıcısı berjer olacaktır. Endüstriyel bir dekorasyon tarzından yanaysanız, metal çerçeveli ve ceviz kaplamalı bir kitaplığın hemen önüne aynı dili konuşan metal ayaklı bir koltuk yerleştirebilirsiniz. Konfor alanınızı güçlendirmek için koltuğunuzun yanına minimalist bir zemin lambası ve bir yan sehpa yerleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu