Yaşam

Roma’da Kahve İçilebilecek En İyi Yerler Nerelerdir?

Roma’da Kahve İçilebilecek En İyi Yerler Nerelerdir? Roma’da kahve içilebilecek en iyi yerler sizi sosyal medya takiplerinizi yaparken keyifli hissettirecek mekanları keşfetmeye davet edecek.

Roma’da kahve içilebilecek en iyi yerler arkadaşlarınızla sohbet ederken, gazete okurken, sosyal ağları izlerken ya da çevrenizi keserken size huzuru yaşatacaktır. Sabah ayılmanıza yardımcı olacak kahvelerle sadece siz ve fincanınız Roma’nın tadına varabileceksiniz.

İtalya’nın başkenti olan Roma, dünyanın en çok ziyaret edilen turistik destinasyonlarından biri olarak bilinmektedir. Bu yüzden dünyanın her yerinden dört mevsim turistlerin akın ettiği bir yer olarak fark yaratmaktadır. Özellikle yaz aylarında hareketlenen turizm, farklı şehirlere gidilse bile Roma’nın popülaritesini her zaman yüksek tutmaktadır.

Bu nedenle sizi İtalya’nın başkentinde en iyi kahveleri içebileceğiniz, mekanlarla tanıştıracağınız. Kitabınızı, gazetenizi alın hemen bir bisiklet kiralayın ve yola çıkın!

Sant’Eustachio

Roma’da uzun yıllardır en popüler kahvecilerden biri Sant’Eustachio’dur.  30’larda kurulmuş olan ve bugüne kadar popülaritesini koruyan bu mekanı bilmeyen yoktur. Romalılar arasında Sant’Eustachio’dan bahsettiğinizde herkes bunu bilir, herkes illa birkaç kere gitmiştir. Ahşapta yavaşça kavrulmuş, %100 üstün kaliteli Arabica kahveleriyle yapılan kahvelerden tatmıştır. Roma’daki cafeler arasında çok popülerdir.

La Casa del Caffè

Çok turistik, her zaman kalabalık ama konu kahve olunca Roma’da önde gelen bir kurumdur. Pantheon’a çok yakın olan La Casa del Caffè Coppa d’Oro yer bulmanızın zor olduğu bir yer olacaktır. Vitrinleri ve dışarıdaki insanlarla bile görmemek imkansız. La Casa del Caffè uzun, çok uzun bir geçmişe sahiptir. 1946 yılında kurulmuş olup, tüm dünyada bilinen kafelerden biri haline gelmiştir.

Castroni Kafe

Castroni Caffè 1923 yılında aynı adı taşıyan bir aile tarafından kuruldu. Romalılar tarafından en sevilen ve tavsiye edilen kafelerden biri oldu. Orta Amerika, Endonezya ve Afrika’daki plantasyonlardan olan kahvesi her zaman iyidir, kendinize kötü sürprizler olmadan bir kahve molası vermek istediğinizde gerçek bir garantidir.  Aynı zamanda bir bistro olduğu için yiyecek konusunda da birçok seçeceğe sahip olmanız mümkün olacaktır.

Sciascia Caffe 1919

Roma’daki ünlü cafeler arasında yer alan ve aromatik kahve çeşitleriyle fark yaratan bu kafede de keyifli zamanlar geçirmeniz mümkün olmaktadır. Özellikle kahve tüketiminde keyifli zamanlar geçirmek istediğiniz durumlarda Arabica ve Robusta çekirdeklerinin. Kavurulurkenki kokusunu duyabilirsiniz. Ünlü bir lezzet durağı olarak bu nezih yerde keyifli birkaç saatinizi geçirebilirsiniz.

Roscioli Cafe

1872 yılından beri Roma’daki en ünlü kahve olan Roscioli’den kim bilir kimler gelip de kahve içti. Mükemmel hamur işleri ve ikramlarıyla tam bir çay saati molası mekanı olan bu güzel yerde en az bir kere kahve içmenizi tavsiye ediyoruz. Roma’ya gelip de kahve ve tiramisu içmeden dönmek istemiyorsanız bu şık yer sizin için iyi bir alternatif olacaktır. Son derece lezzetli atıştırmalıkları bulunan kafede kahvenin yanında birçok yan ürün de kullanabilirsiniz. Yeni hamur işlerini denemeniz için idealdir.

Roma’da Yeme İçme Kültürü

Roma’da yeme içme konusunda birçok alternatif vardır. Bu alternatifleri değerlendirmek istediğiniz her durumda küçük kafeler, butik yemek dükkanları ve bistrolar damak zevkinize hitap edecektir. Son derece farkı kültürlere ev sahipliği yapsa da Akdeniz mutfağının en güzel örneklerini Roma sokaklarındaki dükkanlarda bulmanız mümkün olacaktır.

Sizi seven biriyle geçireceğiniz birkaç saatinizi Roma’daki şık kafeler ve restoranlarda geçirebilirsiniz. Özellikle sertifikalı ve meşhur işletmeler, ödüllü restoranlar ve lezzet duraklarının çokluğu size keyifli zamanlar geçirmeniz için ilham verecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu