Sağlık

BÖBREK TAŞI PROBLEMİ İÇİN KAPARİ MUCİZESİ

KAPARİ MUCİZESİ

Halk arasında geberotu ile bilinen kapari bitkisi, Akdeniz ikliminde yetişmektedir. Dik yapıda yetişen dikenli bir yapısı vardır. Fosfor, kalsiyum ve potasyum bakımından zengin olan kapari bitkisinin güneş görmesi gerekmektedir.
Karpuzcuk şeklinde tohumlardan büyümekte olan kapariler, mayıs ayı ortalarında toplandıklarında en olgun hallerine ulaşılmış olur. Bol miktarda protein ve vitamin içermesinin yanında, gıda, kozmetik, ilaç gibi üretimlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Böbrek kumu veya böbrek taşı problemi yaşayan insanlar, kapari bitkisini kullanmalıdır. 2 hafta boyunca düzenli bir şekilde, sabahları ve uyumadan önce aç karnına günlük 1 su bardağı kapari karpuzunun suyunu tüketerek veya çayını demleyerek taşı veya kumu dökmelerine yardımcı olacaktır. Piyasada da kaliteli olduğuna emin olduğunuz kapari reçel veya marmelatlarını da tüketebilirsiniz. Ayrıca böbrek taşı veya kumunun sebep olduğu sancıları da giderecektir.
Böbrek taşı veya kumunun düşürülmesine yardımcı olmasının yanında, mantar hastalıklarında da tedavi sürecinde kullanılabilir. Konserve olarak da hazırlanabilen kapariler, salatalarınızda, pilavlarınızda, balık veya kırmızı ette de garnitür şeklinde tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu