Moda

Boho Tarzı Kombinler İle Ruhunuzu Özgür Bırakın

Boho Tarzı Kombinler İle Ruhunuzu Özgür Bırakın

Bu sene hayatımıza “boho tarzı” diye bir kavram girdi. Aslında bu pek de sürpriz sayılmaz zira son yıllarda kısaca dönem modası olarak adlandırabileceğimiz retro ve vintage akımları moda dünyasında gittikçe daha etkili olmaya başladı ve boho tarzı da bu akımların bir parçası. Salaş ama kaliteli giyinmek olarak tanımlayabileceğimiz boho tarzı çok da kişilikli görünmeye olanak tanıyor.

Uzun elbiseler boho tarzı için vazgeçilmez

2015 yılının en önemli trendi olan boho tarzı için uzun elbiseler vazgeçilmez. Özellikle de uçuşan etekli, çiçekli uzun elbiseler deyim yerindeyse bu tarzın nişanesi. Boho tarzı kombinler yaparken etnik trendinden de yararlanılabilir. Yani uzun çiçekli bir elbise ile etnik esintiler taşıyan sandalet ve aksesuarları kombinleyerek hem çok zarif ve stil sahibi hem de çok trend görünebilirsiniz.

Boho tarzı takılara da dikkat!

Bu tarzın en önemli parçalarından biri de takılar. Özellikle onlarca bileziği bir arada kullanmak, her parmağa bir yüzük takmak boho tarzının olmazsa olmazlarından. Bu arada etnik takıların da boho tarzı kombinleri tamamlamak için çok uygun olduklarını eklemeden geçmeyelim. Kısacası boho tarzında çok fazla takıyı bir arada kullanarak iddialı ve havalı görünebilirsiniz.

Dantel de bu tarzın vazgeçilmezi

Boho tarzı denilince akla ilk gelmesi gereken şeylerden biri de dantel. Dantel bluz, elbise ve dantel detaylı her şey bu tarz için çok uygun. Boho tarzı kombinler için dantel bluz-kot pantolon ikilisini kullanabilirsiniz. Bu arada İspanyol paça pantolonun da bu tarzda çok sık kullanıldığını ekleyelim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu